[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 20. 06. 2024   Meniny má Valéria      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V diecéznej svätyni v Smižanoch sa modlili za duchovné povolania
P:3, 27. 05. 2021 10:00, DOM

Smižany 27. mája (TK KBS) V dňoch 21. a 22. mája 2021 sa uskutočnil v diecéznej svätyni Božieho milosrdenstva víkend modlitieb za duchovné povolania.

Duchovný program sa začal modlitbovým bdením. Slávnostnej svätej omši predsedal páter Vladimír Peklanský SAC. V homílii sa zhromaždeným veriacim prihovoril cez osobné svedectvo svojho duchovného povolania a poukázal na potrebu žiť dobrým príkladným životom. Povzbudil veriacich, aby ďakovali za dar viery a modlitbu za tých, ktorí nás osobným svedectvom priviedli k Pánovi.

Počas eucharistickej poklony Kristovi sprevádzanej spevom, rozjímaniami svätého Vincenta Pallottiho - zakladateľa pallotínov, tiež pri modlitbe posvätného Ruženca za povolania zídené spoločenstvo veriacich vyprosovalo spoločne nové duchovné kňazské a rehoľné povolania.

V sobotu sa uskutočnilo stretnutie Združenia katolíckeho apoštolátu (ZKA). Na stretnutie medzi laikov a zasvätených prijali pozvanie hostia páter Zenon Hanas SAC, predstavený provincie Krista Kráľa Spoločnosti katolíckeho apoštolátu a páter Vladimír Peklanský SAC.

Odznela prednáška o rehoľnom habite ako o spôsobe osobného svedectva zasväteného života, tiež o potrebe nosenia posvätených kresťanských znakov na sebe ako symbol a nástroj rastu, záväzku a svedectva života kresťana.

Páter Hanas sa poďakoval ZKA za pomoc pri organizovaní sviatku Božieho milosrdenstva ako aj príkladnú spoluprácu laikov s kňazmi. Svojou prítomnosťou a príhovorom povzbudili zídené spoločenstvo členov ZKA. Stretnutie prebiehalo už aj prezenčnou formou za prísnych pandemických opatrení a zároveň bolo premostené  s účastníkmi v online priestore.

O tretej popoludní nasledovala pobožnosť k Božiemu milosrdenstvu, po ktorej nasledovala slávnostná svätá omša s obradom obliečky do duchovného rúcha pallotínskeho novica Jakuba. Pri tejto veľkej udalosti kandidát Jakub obdržal rehoľný habit pallotínov.

Smizany, vikend, modlitby, novic Jakub, obliecka

Svätú omšu celebrovali kňazi pallotíni pôsobiaci na rôznych častiach Slovenska spolu s predstaviteľmi vedenia pallotínskej provincie Krista Kráľa do ktorej patria aj pallotíni pôsobiaci na Slovensku.

V minulosti kandidáti zo Slovenska prichádzali na formáciu do Poľska, kde prijímali taktiež svoju obliečku. Teraz sa uskutočnila formácia a aj obliečka nových duchovných povolaní už priamo na Slovensku. Do komunity pallotínov okrem kňazov, zasvätených a sestier pallotíniek patria aj laici. Od roku 2015 sú viacerí členmi ZKA.

„Aj v tejto formácii môžu rásť nové duchovné povolania. Pallotínska spolupráca sa v posledných rokoch rozvíja aj na Slovensku, začala kandidatúra nových povolaní aj spolupráca s angažovanými laickými spolupracovníkmi. Toto je ovocím rastu a Božej milosti aj v Spoločnosti katolíckeho apoštolátu“, takto povzbudil prítomných aj páter Hanas SAC.

Aj pre nás laikov bol tento víkend veľmi obohacujúci, nakoľko sme si mohli nanovo uvedomiť, aká veľká je potreba neustálej modlitby za všetky Bohu zasvätené osoby, či už tie, ktoré sa pre službu Bohu ešte len rozhodujú, ale rovnako aj za tých, ktorí už Bohu a ľuďom obetavo slúžia, uviedla Barbora Jarinová.( TK KBS, bja, ml; pz ) 20210527014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]