[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 16. 06. 2021   Meniny má Blanka       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Sr. Nathalia Becquart: Synodálny proces je v podstate cestou obrátenia
P:3, 26. 05. 2021 09:52, ZAHVatikán 26. mája (TK KBS) Synodálny proces je v podstate cestou obrátenia, osobného i komunitného, aby sme boli verní evanjeliu a hlásali jeho radosť a zároveň pristúpili na to, že je nutné sa zmeniť a obrátiť, hovorí sestra Nathalie Becquart, ktorá je od februára podsekrekretárkou Biskupskej synody.

Pre Vatikánsky rozhlas vysvetľuje, v čom spočívajú nové línie synodálneho procesu, ktorý bol ohlásený minulý týždeň. Ako hovorí, synodálny proces má mať výrazne duchovný rozmer. Cieľom synodálnosti je spoločné počúvanie a rozoznávanie toho, čo Duch svätý hovorí dnes Cirkvi:

„Synodálnosť má v podstate napomôcť tomu, aby sme vyšli z klerikalizmu, ktorý vedie k separácii. Cieľom synodálnosti je naopak bratstvo. Ak máme vo svete budovať bratstvo, ako na to poukazuje pápež v encyklike Fratelli Tutti, je potrebné najskôr začať bratstvom v Cirkvi, zhromaždenom okolo Krista, ktorý nás vedie.

Synodálny proces má umožniť čo najväčšiemu počtu veriacich synodálnu skúsenosť a spôsobiť, aby sa Cirkev stále viac stávala synodálna, totiž cirkvou, ktorá načúva. Je k tomu potrebná dôvera, že skrze tento proces bude Duch svätý v Cirkvi pôsobiť, aby biskupi posilnili dialóg s Božím ľudom.

Ide totiž o to, aby sme kráčali spoločne. Duchovní a laici, mladí i starí, ženy a muži, zapojení do spoločného rozlišovania, čo nijako neumenšuje veľmi dôležitú rolu pastierov, ale vedie k naplneniu pastierskych úloh v dialógu so všetkými, ktorí sú Božím ľudom na ceste."( TK KBS, rv cz, job; ml ) 20210526015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]