[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Najnovšie Katolícke noviny vysvetľujú tajomstvo Najsvätejšej trojice
P:3, 26. 05. 2021 09:30, DOM

Bratislava 26. mája (TK KBS) Vyšli nové Katolícke noviny, prinášame ich anotáciu (bez redakčnej úpravy).

-----------------------------------------------------------------

Katolícke noviny 21 / 2021

Najnovšie Katolícke noviny vysvetľujú, prečo je tajomstvo Najsvätejšej Trojice v obraze nás samých. Viera v jedného Boha, ktorá je trojičná, je niečím, čo zásadne ovplyvňuje náš každodenný život. Najkratšie vysvetlenie Božieho života podáva svätý Ján slovami: „Boh je láska.“ Do života tejto lásky sme vtiahnutí skrze Syna v Duchu Svätom.

V reportáži pozývajú na návštevu stále zeleného Arboréta Mlyňany SAV. Nájdete ho v juhozápadnej časti Slovenska, na severnom okraji Podunajskej nížiny, neďaleko Zlatých Moraviec. Katolícke noviny zavítali do oázy jedinečnej zbierky nádherných drevín a kvetov v strednej Európe. Na budúci rok si tam pripomenú 130 rokov od založenia.

Spomínajú na majstra Viliama Turčányho - vzdelaného gavaliera, ktorý vždy vedel potešiť rýmom. O svoje spomienky sa s Katolíckymi novinami podelil riaditeľ Spolku svätého Vojtecha Ivan Šulík a PR manažérka Spolku svätého Vojtecha Martina Grochálová.

Rozprávajú sa s manželmi Igorom a Máriou Mištinovcami o odkaze nedávno zosnulého Vladimíra Ďurikoviča, ktorý patril k významným osobnostiam života Cirkvi na Slovensku. Jeho pôsobenie medzi veriacimi rodinami už počas totality vyústilo do založenia Hnutia kresťanských rodín.

Prinášajú aj rozhovor s Bohušom Živčákom. Jeho meno si mnohí spájajú predovšetkým s misijným spoločenstvom Rieka života. Život tohto muža však ukrýva omnoho viac – od lásky k Bohu cez vášeň k horám, učenie a sprevádzanie mladých ľudí v škole až po riadenie charitného hospicu.

Predstavujú mladú športovkyňu Katarínu Pitoňákovú, ktorá sa venuje snoubordkrosu. Katka Pitoňáková študuje v druhom ročníku strednej odbornej školy hotelovej. No jej život a aj všetok voľný čas sa točí okolo snoubordkrosu. Jeho čaru podľahla už ako dieťa a dnes ju delí len pár bodov od vysnívanej olympiády.

Približujú pôsobenie milosrdných bratov v Kamerune, ktorí pred tromi rokmi oslávili polstoročie činnosti rehole v tejto časti sveta. Dnes naliehavo prosia o pomoc a milodary, aby mohli udržať činnosť rehoľnej nemocnice v Batibe.

V ďalšej časti prípravy na prvé sväté prijímanie sa venujú sviatosti zmierenia. Svätá spoveď je vlastne stretnutie s milujúcim Pánom Ježišom, ktorý nám odpúšťa hriechy, ak ich vyznávame a ľutujeme.

TK KBS informovala Zuzana Artimová
-----------------------------------------------------------------( TK KBS, tk; ml ) 20210526014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]