[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 02. 12. 2023   Meniny má Bibiana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Viac ako 2 500 detí a mladých žije digitálnu miernosť cez MINIdigi
P:3, 25. 05. 2021 10:43, DOM

Bratislava 25. mája (TK KBS) eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí organizuje od 24. do 30. mája kampaň MINIdigi. Výzvu obmedziť využívanie digitálnych technológií, ktoré nás zbytočne oberajú o vzácny čas, prijalo zatiaľ viac ako 87 detských skupín, mladých ľudí, triednych kolektívov i rodín z celého Slovenska. Do aktivít súvisiacich s digitálnou miernosťou sa môže zapojiť ktokoľvek.

„Mnohé deti a mladí sa v rámci spoločenstiev učia digitálnej miernosti, vďaka ktorej získavajú čas navyše na budovanie priateľstiev s rovesníkmi, na prehlbovanie svojho duchovného života či zažívajú nezabudnuteľné dobrodružné zážitky,“ hovorí Andrej Gejdoš, zastupujúci predseda eRka. 

V rámci kampane eRko ponúka podnetné námety pre animátorov i učiteľov, ktorí túžia sprevádzať deti a mladých v digitálnom svete, viesť ich k žitiu čnosti miernosti vo využívaní digitálnych technológií a k hodnotnému prežívaniu času. Metodické materiály zahŕňajú 6 stretiek, plných inšpiratívnych a rôznorodých aktivít (napríklad výroba vlastných hudobných nástrojov, netradičné športové disciplíny canvasball a iné).

Námety sú zamerané nielen na rozprávanie sa o postoji k digitálnym technológiám a o ich pozitívnom využívaní, ale ponúkajú aj nápadité a netradičné aktivity zacielené na témy rodiny, priateľstva či rozvíjania tvorivých a športových talentov. Materiály obsahujú aj rôznorodé tipy na tzv. MINIdigi víkend, vďaka ktorým môžu spoločenstvá zažiť jedinečne strávený čas.

Okrem námetov pre animátorov a učiteľov sú pripravené aj hodnotné materiály pre rodiny, ktoré obsahujú jednoduché aktivity, podnety na spoločné rozhovory a modlitby na sedem dní kampane. 

„Vďaka rodinným námetom sa rodičia spolu s deťmi môžu venovať tvorivým a zaujímavým aktivitám a zároveň si tak prehĺbiť vzťahy. Počas jednotlivých dní sa rodiny budú zaoberať šiestimi činnostami (napr. zdieľanie sa, tvorenie a pod.), ktoré by mala každá rodina robiť spolu, aby tvorila pevné spoločenstvo. Týždenné materiály končia rodinnou liturgiou na Slávnosť Najsvätejšej Trojice,“ dodáva Dominika Bujdáková, koordinátorka kampane MINIdigi.

Informácie o kampani, možnosť zaregistrovať sa a metodické materiály pre stretká i pre rodiny na stiahnutie nájdu záujemcovia na webovej stránke www.erko.sk/minidigi.

MINIdigi organizuje eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí a jej cieľom je, aby deti a mladí nachádzali správnu mieru vo využívaní médií v digitálnej dobe. Kampaň nadväzuje na Vypni telku, zapni seba!, ktorú eRko organizuje od roku 2001. V tomto roku sa koná už druhý ročník vynovenej kampane. 

_
Kontakt pre médiá: Boris Kollár, +421 904 906 927, boris@erko.sk( TK KBS, bko, ml; pz ) 20210525016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]