[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 06. 2024   Meniny má Sidónia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nové jingle vnášajú čerstvý vietor do plachiet vysielania Rádia LUMEN
P:3, 24. 05. 2021 12:52, DOM

Banská Bystrica 24. mája (RV) Vysielanie Rádia LUMEN dostáva krátko po Turícach inovovanú zvukovú tvár. Od pondelka 24. mája si určite zapamätáte identifikačnú melódiu z jeho nových jinglov. Zoslanie Ducha Svätého je pre veriaceho človeka výzvou posunúť sa o level vyššie vo svojom prežívaní duchovného života. Dary Ducha Svätého mu dávajú novú silu a nový vietor do plachiet. Niečo podobné sa deje aj vo vysielaní katolíckeho rádia. Ak to chcete počuť na vlastné uši, pustite si LUMEN a zmenu určite zaregistrujete!

„Sme radi, že v týchto dňoch môžeme našim poslucháčom predstaviť prvú časť z našej vynovenej zvukovej grafiky. Jingle a zvučky sú základným identifikátorom každej rozhlasovej stanice a jej vysielania. Všetko v spoločnosti sa vyvíja a posúva dopredu. Sú to nielen nové informačné technológie alebo objavy v medicíne či astronómii, no rovnako napreduje aj hudba a zvuk. To so sebou prináša aj prirodzené zmeny, vylepšenia a nové nároky na fungovanie, ktoré vnímame i v Rádiu LUMEN," vysvetlil Martin Šajgalík, programový riaditeľ.

V rámci inovácií LUMEN zapracoval v uplynulých mesiacoch na viacerých službách pre poslucháčov. Medzi ne patrí nová mobilná aplikácia, prehľadnejšie podcasty na webe a na najznámejších podcastových službách a bohatší spravodajský obsah na webe lumen.sk spojený s praktickým redizajnom webovej stránky. Nové jingle tak zapadajú do mozaiky stále inovatívnejšieho a kvalitnejšieho slovenského katolíckeho rádia.

Za novou zvukovou grafikou stojí skupina hudobníkov na čele so skladateľom Stanislavom Palúchom. Inštrumentálne prispeli viacerí umelci a spevom členovia hudobnej skupiny Fragile. „Už dlhšie sme vnímali potrebu aktualizácie a zjednotenia zvukovej grafiky a tak sme sa ešte v priebehu roka 2020 pustili do prípravy nových jinglov, aby sme teraz mohli predstaviť novú zvukovú tvár nášho rádia. Ide o sériu identifikačných jinglov Rádia LUMEN, ktoré vo vysielaní odznievajú v jednotlivých moderátorských vstupoch, či pomedzi odohraté piesne. Ich spájajúcim prvkom je nová melodická linka, ktorá bude odteraz hudobne charakterizovať našu rádiostanicu," objasnil zámery vedenia rádia Martin Šajgalík.

Od pondelka 24. mája sa s novou identifikačnou melódiou, ktorá sa vám bude spájať s LUMENOM, môžete zoznámiť vo vysielaní. Vďaka podpore poslucháčov môže Rádio LUMEN vysielať už viac ako 28 rokov.( TK KBS, in, rp; pz ) 20210524031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]