[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Združenie mariánskej mládeže pripravuje sto nových mladých animátorov
P:3, 19. 05. 2021 11:31, DOM

Bratislava 19. mája (TK KBS) Združenie mariánskej mládeže (ZMM) organizuje pripravuje mladých animátorov združenia na animatorských kurzoch, ktoré prebiehajú po celom Slovensku. Ako povedala členka predsedníctva ZMM Martina Beliančinová pre TK KBS, kurzov je šeť. Zapojilo sa do nich približne 100 mladých ľudí.

Podľa Martiny Beliančinovej kurz prebieha formou formačného víkendu pre mladých ľudí, ktorí sa chcú stať animátormi. Vedú ich pátri vincentíni a sestry vincentky spoločne so staršími animátormi. „Formácia obsahuje 10 spoločných víkendov. Každý animakurz má svoju tému, ktora je zameraná na vzťah k Bohu, k sebe a k ľuďom. Takisto sa zaoberáme animátorskými témami - ako pracovať s mládežou, deťmi,“ povedala. Na kurze sú rôzne prednášky, aktivity, spoločný čas na prehĺbenie vzťahov. „Každý deň máme svätú omšu, spoločne sa modlíme ruženec, Korunku Božieho milosrdenstva a mávame aj adoraciu. Na záver animakurzu čakaju animátorov záverečné skúšky,“ doplnila členka predsedníctva ZMM.

V súčasnosti sa konajú kurzy online formou, mnohé sa pomaly končia. Po ukončení animakurzu mladi pracujú v miestnych spoločenstvách ZMM, vedú pravidelné stretnutia s deťmi, tábory, akcie, zapájajú sa do života farnosti.

ZMM je združením mladých ľudí, ktorí sa rozhodli kráčať za Kristom pod ochranou Panny Márie. Na tejto ceste sa snažia pomáhať druhým, rásť vo viere a - samozrejme - dobre sa zabaviť. Cesta združenia začala v roku 1830. Za všetkým je séria zjavení v kaplnke na Rue de Bac v Paríži. Tam Panna Mária povedala svätej sestre Kataríne Labouré, vincentke, že si želá, aby vzniklo združenie detí a mladých, ktorí budú pod jej ochranou. Okrem toho jej dala dôležitý symbol: zázračnú medailu. Duchovne združenie vedú rehoľné sestry zo spoločnosti Dcér kresťanskej lásky a pátri lazaristi z Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul.( TK KBS, rp; pz ) 20210519026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]