[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rádio LUMEN získa na Turíce nový vietor do plachiet
P:3, 18. 05. 2021 14:28, DOM

Banská Bystrica 18. mája (TK KBS) Aj vďaka podpore svojich poslucháčov sa môže katolícke Rádio LUMEN neustále zlepšovať. Po novej aplikácii, sprehľadnení webu a podcastov, prinesie 24. mája ďalšiu inováciu. 

Bohatší web

Najnovší redizajn internetovej stránky v roku 2021 sleduje nielen predchádzajúce ciele čitateľov webu. Internet sa stal miestom, kde radi hľadáme informácie. Avšak tých overených a skutočne pravdivých je nedostatok. Rádio LUMEN ponúka spravodajstvo z Cirkvi a z podstatného diania z domova i zo sveta z pohľadu veriaceho človeka. Tvorcovia spravodajstva nie sú závislí na žiadnej finančnej skupine vo vlastníckom pozadí a taktiež nemusia plniť biznis ciele svojich vlastníkov. Toto je v slovenskom mediálnom priestore mimo katolíckych médií skôr rarita ako samozrejmosť. Práve preto LUMEN po novom ponúka na svojom webe denne reportáže zo spravodajských súhrnov Infolumen. Ak nestíhate počúvať, alebo sa chcete vrátiť k výberu zo spravodajstva z diania v Cirkvi na Slovensku v textovej podobe, máte čo čítať. Slovenské katolícke rádio tak obohacuje obsah svojho webu, kde popri spravodajstve nájdete aj informácie o vysielaní, duchovné povzbudenia našich biskupov a správy od zahraničných spravodajcov či aktuálne komentáre alebo svedectvá.

„Cieľom nielen grafických zmien na našom webe je profilovať našu stránku ako informačný portál, kde sa ľudia dozvedia exkluzívne, pravdivé a zaujímavé informácie z Cirkvi. Rádio LUMEN ponúka veľmi pestré spravodajstvo na dennej báze. Na našej stránke zistíte, čo sa deje v Cirkvi a prinášame aj témy, ktoré v iných médiách nenájdete. Pozývam vás presvedčiť sa a navštíviť náš web lumen.sk,“ vysvetľuje podstatu zmien Radovan Pavlík, riaditeľ PRE LUMEN, n.o.

Prehľadnejšie podcasty

LUMEN má už svoj profil na najznámejších podcastových aplikáciách (Apple podcast, Google podcast, Spotify). Takýmto spôsobom používatelia, ktorí vyhľadávajú podcasty, ľahko nájdu nahrávky svojich obľúbených relácií, ktoré si môžu kedykoľvek vypočuť. K profilu Rádia LUMEN na najznámejších podcastových aplikáciách sa poslucháči prekliknú aj cez zoznam relácií uvedených na webovej stránke rádia.

Nová mobilná aplikácia

Nová mobilná aplikácia Rádia LUMEN už bude fungovať aj na najmodernejších mobilných telefónoch. Určitá skupina poslucháčov si obľúbila počúvanie rádia cez svoj mobilný telefón alebo tablet. Mnohí z priaznivcov rádia tak robia napríklad v práci, pretože nechcú vyrušovať svojich kolegov. Mobilná aplikácia je v takejto situácii mimoriadne praktická. Stiahnuť si ju môžete do zariadení s operačným systémom Android a taktiež do zariadení so systémom od spoločnosti Apple. Oproti doteraz používanej aplikácii prináša množstvo noviniek. Aplikáciu nájdete veľmi jednoducho, stačí do vyhľadávača zadať Rádio LUMEN a podľa známeho žlto-bieleho loga ju ľahko spoznáte.

Podstatnou novinkou je to, že aplikácia už neponúka len prehrávanie vysielania, ale poskytuje aj informácie o programe Rádia LUMEN. Používatelia môžu vidieť názov piesne a interpreta, ktorú v danej chvíli počujú z vysielania.

Ideme ďalej

Séria noviniek sa nekončí. Prekvapenie, ktoré začujú poslucháči predovšetkým vo vysielaní, je nachystané na pondelok 24. mája. Symbolicky po slávnosti Zoslania Ducha Svätého dávajúceho nový vietor do plachiet apoštolom sa niečo podobné udeje aj vo vysielaní katolíckeho rádia. Buďte pri tom v pondelkovej Lumenáde s Martinom Šajgalíkom od 6:00 a spoznajte stále modernejší, lepší a inovatívnejší LUMEN. Ak by ste chceli vidieť aspoň náznak toho, čo sa chystá, zavítajte na profily Rádia LUMEN na sociálnych sieťach (Facebook a Instagram).( TK KBS, in, rp; pz ) 20210518031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]