[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Prvá výstava o svätom Jánovi Pavlovi II. - patrónovi Malopoľska
P:3, 17. 05. 2021 11:14, ZAH

Krakov 17. mája (TK KBS) Inštitút medzikultúrneho dialógu Jána Pavla II. v Krakove, pripravila vo Wadowiciach jedinečnú výstavu o poľskom pápežovi. Má názov „Svätý Ján Pavol II. - patrón Malopoľska“. Ako upozorňuje Beata Wilk-Woderska z inštitútu, ide o prvú takúto biografickú výstavu. Zdôrazňuje zvláštne väzby poľského pápeža s Malopoľskom. Predstavuje život sv. Ján Pavol II.

Výstava má oslavovať sv. Jána Pavla II. - vynikajúceho obyvateľa Malopoľska - a pripomína jeho mimoriadny pontifikát, ktorý zostane inšpiráciou pre ďalšie generácie. Výstavu pripravilo pri príležitosti oznámenia vatikánskej Kongregácie pre bohoslužbu a disciplínu sviatostí, že sv. Ján Pavol II. je patrónom Malopoľského vojvodstva.

Oficiálne otvorenie výstavy „Svätý Ján Pavol II. - patrón Malopoľska“ sa uskutoční 18. mája na námestí Jána Pavla II. vo Wadowiciach. „Wadowice sme si vybrali ako prvé miesto pre jej prezentáciu, pretože práve v tomto meste sa začal mimoriadny životný príbeh Karola Wojtyłu. Potom výstava začne svoju cestu po ďalších mestách a obciach a vytvorí špeciálnu cestu na propagáciu dedičstva pápeža z Poľska,“ zdôrazňuje Wilk-Woderska.

Výstava pozostáva zo 40 tabúľ, ktoré pripomínajú najdôležitejšie biografické udalosti poľského pápeža a hlavné smery jeho náuky. Prezentovaná bude rodinná história, kňazské, biskupské a kardinálske obdobia až po pápežský pontifikát. Nechýbajú ani odkazy na púte sv. Jána Pavla II. do vlasti.( TK KBS, ekai, rp; pz ) 20210517030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]