[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 24. 06. 2024   Meniny má Ján      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

eRko pozýva detí a mladých k digitálnej miernosti cez kampaň MINIdigi
P:3, 14. 05. 2021 13:30, DOM

Bratislava 14. mája (TK KBS) eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí pozýva deti, mladých ľudí, triedne kolektívy i celé rodiny zapojiť sa od 24. do 30. mája do kampane MINIdigi. Cieľom kampane je spoločne s deťmi a mladými nachádzať správnu mieru vo využívaní médií v digitálnej dobe. Prihlásených je už viac ako 45 detských skupín, rodín a školských zariadení z celého Slovenska. Zapojiť sa do kampane môžete aj vy.

„Pandémia koronavírusu nás prinútila prežívať svoje životy pred obrazovkami a monitormi viac ako inokedy. Nevyhli sa tomu ani deti a mladí, ktorých výchova a vzdelávanie prešlo do online podoby. Učiť sa digitálnej miernosti sa preto ukazuje v tomto čase ako nanajvýš dôležité. Musíme vynaložiť veľa sily a energie, aby sme sa spolu s deťmi učili, že pravé vzťahy a spoločenstvá vieme najlepšie budovať mimo obrazoviek. Ešte úplne nepoznáme rozsah negatívnych dôsledkov toho, že deti a mladí sa nemohli dlhý čas medzi sebou osobne stretávať a žili online, ale vieme, že je najlepší čas učiť ich životnému štýlu MINIdigi,“ vysvetľuje kontext kampane Andrej Gejdoš, zastupujúci predseda eRka.

K samotnej kampani MINIdigi, ktorá bude prebiehať od 24. do 30. mája, eRko pripravilo pre animátorov a učiteľov inšpiratívne metodické materiály na 7 dní, ktoré obsahujú podnety, ako sa s deťmi rozprávať o využívaní digitálnych technológií a zahŕňajú konkrétne výzvy ako zmierniť ich nadmerné používanie. Okrem tohto ponúkajú mnohé aktivity a hry, vďaka ktorým deti a mladí môžu využívať čas hodnotnejšie a v živom spoločenstve so svojimi rovesníkmi. „Okrem materiálov pre animátorov sú pripravené na celý MINIdigi týždeň aj hodnotné námety pre rodiny, ktoré obsahujú rodinné aktivity, podnetné otázky na zdieľanie sa a spoločné modlitby,“ dodáva koordinátorka kampane Dominika Bujdáková. Registráciu do kampane a metodické materiály pre stretká a rodiny na stiahnutie nájdu záujemcovia na webovej stránke www.erko.sk/minidigi.

V rámci príprav na kampaň sa mnohí animátori zapojili do Týždennej výzvy, vďaka ktorej lepšie pochopili význam čnosti digitálnej miernosti a zároveň sa v nej trénovali. Čas, ktorý získali zmiernením využívania tých digitálnych technológií, ktoré ich zbytočne oberajú o čas, využili na sebarozvoj, budovanie priateľstiev s druhými a mnohí prečítali List pápeža Františka Patris Corde, vďaka ktorému sa zamysleli a inšpirovali životom sv. Jozefa.

Zároveň eRko ponúklo animátorom, rodičom i sympatizantom dva webináre k téme digitálnej miernosti. Jedným webinárom sprevádzala Slávka Kubíková, ambasádorka kampane MINIdigi a autorka kníh Krotitelia displejov a Klub nerozbitných detí. Druhý webinár bol zameraný viac na praktickú stránku kampane, záujemcovia o MINIdigi sa bližšie zoznámili s metodickými materiálmi a taktiež mali možnosť vyskúšať si aktivity z pripravených námetov.

Kampaň MINIdigi organizuje eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí a jej cieľom je, aby deti a mladí nachádzali správnu mieru vo využívaní médií v digitálnej dobe. MINIdigi nadväzuje na kampaň Vypni telku, zapni seba!, ktorú eRko organizuje od roku 2001. V tomto roku sa uskutoční už 2. ročník vynovenej kampane MINIdigi.

-
Kontakt pre médiá: Boris Kollár, +421 904 906 927, boris@erko.sk( TK KBS, bko, ml; pz ) 20210514040   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]