[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 30. 09. 2023   Meniny má Jarolím      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Študenti cirkevného gymnázia diskutovali o práci novinárov a médií 
P:3, 14. 05. 2021 11:15, DOM

Spišská Nová Ves 14. mája (TK KBS) Študenti Cirkevného gymnázia Štefana Mišíka v Spišskej Novej Vsi diskutovali v stredu o práci novinárov a médií. Pred 55. svetovým dňom spoločenských komunikačných prostriedkov, ktorý bude najbližšiu nedeľu, prijal ich pozvanie redaktor Tlačovej kancelárie KBS Michal Lipiak. 

Na online hodine priblížil svoju cestu novinára a výzvu k poctivej žurnalistike v duchu posolstva pápeža Františka na tému „Poď a uvidíš!“ (Jn 1, 46). Komunikovať stretávajúc sa s ľuďmi tam, kde sú a akí sú. Vystúpenie bolo súčasťou hodín mediálnej výchovy, ktoré na gymnáziu spustili na začiatku tohto školského roka. 

„Bolo veľmi príjemné vidieť, s akým zanietením dokáže niekto hovoriť o svojom povolaní. Diskusia nám dala omnoho viac, než sme pôvodne očakávali. Teraz všetci vieme, že nie je ľahké byť novinárom. Ale vieme, že je to veľmi dôležité povolanie, pretože dobro sa nepredáva samo. Nebolo to len dobro, ktoré ponúkol, ale najmä „zlato“ zvané vedomosť,“ hovorí študentka Dominika. 

Prednáška priblížila život novinára z prvej ruky. Študentom hosť porozprával, ako sa k tejto profesii dostal, ako hľadá témy a ďalšie informácie. Prednáška bola súčasťou projektu mediálnej výchovy, v rámci ktorej na vyučovanie pozývajú na gymnázium aj ďalších odborníkov, napríklad z oblastí marketingu, prevencie pred online násilím a ďalších novinárov. 

Mediálna výchova sa vyučuje v druhom ročníku gymnázia a ponúka žiakom základný prehľad o fungovaní médií a  žurnalistiky. Žiaci majú možnosť nielen nadobudnúť poznatky z mediálnej oblasti, ale ambíciou tohto predmetu je ponúknuť im aj praktické zručnosti s mediálnou tvorbou a zároveň má táto výchova aj prevenčný zámer v oblasti kyberšikany a násilia na sociálnych sieťach.  

TK KBS informovala Dominika Štiavnická
-
Snímka: Ilustračná( TK KBS, ds, ml; pz ) 20210514031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]