[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vyšli nové Katolícke noviny a Don Bosco dnes, prinášame ich anotácie
P:3, 12. 05. 2021 09:00, DOM

Bratislava 12. mája (TK KBS) Vyšli Katolícke noviny a Don Bosco dnes, prinášame ich anotácie (bez redakčnej úpravy).

Katolícke noviny 19 / 2021

Najnovšie Katolícke noviny vysvetľujú, ako kresťanské médiá napĺňajú Ježišove slová pri nanebovstúpení. Kresťanské médiá majú nezastupiteľnú úlohu: špecifickým spôsobom - mediálnym jazykom prenášať náboženské posolstvá a najmä evanjeliovú zvesť. Dôležité je nezostať pasívny a kráčať k vyšším métam.

Približujú, ako sa počas histórie menil postoj pápežov k médiám. Siedmu veľkonočnú nedeľu slávime 55. svetový deň spoločenských komunikačných prostriedkov. Zaviedol ho pápež Pavol VI. v roku 1967. Kým v začiatkoch prvých masovokomunikačných prostriedkov sa ich najvyšší predstavitelia Cirkvi trochu báli, postupne sa s nimi spriatelili a dnes pápežove kontá na sociálnych sieťach sledujú milióny ľudí.

Pri príležitosti Dňa rodiny ponúkajú svedectvá dvoch otcov piatich detí. Ani pred pandémiou nebolo jednoduché byť otcom rodiny, no súčasná situácia, ktorú prežívame, význam postavy otca ešte viac zvýraznila. COVID-19 totiž fungovanie rodiny zasiahol veľmi silno vo forme rôznych obmedzení, zatvorením škôl a v neposlednom rade mnoho otcov prišlo o prácu, o príjem, ktorým rodinu živili. Slogan tohtoročného Dňa rodiny Otec nablízku sa tak stáva vynikajúcou príležitosťou poukázať na postavu a úlohu otca v rodine.

Pripomínajú si sto rokov od narodenia akademického sochára Alexandra Trizuljaka. Jeho životné a umelecké cesty boli poznačené dobou, v ktorej žil, formované osobnosťami z prostredia katolíckej inteligencie i zo sveta umenia. Vnútornou hybnou silou mu však bola láska: k rodine, životu, spoločnosti, práci, vlasti a predovšetkým k Bohu.

Rozprávajú sa s mladým vedcom Miroslavom Gašpárekom. Má 25 rokov a od malička je praktizujúci katolík, ktorý ešte aj dnes patrí medzi miništrantov. Zároveň je však aj vedec – doktorand v genetickom inžinierstve a syntetickej biológii na Univerzite v Oxforde. Medzi vedou a vierou nikdy nevidel nijaký rozpor a o vedu aj vieru sa zaujímal už od detstva.

Prinášajú ďalšiu časť katechézy pre prvoprijímajúce deti o tom, že svätá omša nie je divadlo. Svätá omša patrí medzi vrcholy kresťanského života. Aby sme ju prežili čo najlepšie, musíme jej aj rozumieť a vedieť, čo sa v tej-ktorej chvíli deje na oltári.

V seriáli Jarný literárny herbár nájdete úryvok z diela Tadeusza Dołęgu-Mostowicza Mastičkár.

TK KBS informovala Zuzana Artimová
-----------------------------------------------------------------

Don Bosco dnes 2021/03

Saleziánsky dom v Poprade-Veľkej bol zriadený 15. januára 1990. Centrálne postavenie v tomto diele má formačný dom noviciátu. Tu sa pripravujú mladíci – novici, ktorí vo svojom živote pocítili Božie volanie, aby mu zasvätili svoj život ako apoštoli mladých. O živote saleziánskeho diela v najväčšom meste pod Tatrami sa dočítate v najnovšom vydaní časopisu Don Bosco dnes.

Sestry saleziánky na podnet Mons. Vladimíra Feketeho SDB, aktuálneho katolíckeho biskupa v Azerbajdžane, odpovedali otvorením komunity, a tak vstúpili na pole saleziánskeho výchovného pôsobenia v tejto krajine. V rubrike saleziánska rodina vám prinášame rozhovor so sestrou Slávkou Butkovou FMA, ktorá je v súčasnosti predstavenou komunity sestier saleziánok v Baku a je prítomná v misii od samého začiatku.

Saleziáni Peter Kanský a Patrik Mižák z Humenného sa prihlásili ako zdravotná výpomoc v nemocnici v čase pandémie. Ich zážitky a skúsenosti z tejto nevšednej služby si môžete prečítať v článku s názvom Ostáva len to, čo je dôležité.

Dubnica nad Váhom je pútnickým miestom, ktoré navštevujú pútnici z mnohých kútov Slovenska z úcty k Panne Márii už od polovice 18. storočia. Na príhovor Panny Márie bolo zaznamenaných množstvo mimoriadnych udalostí, ktoré súviseli s uzdravením tela a duše. Svedkom mimoriadneho zásahu Panny Márie boli Dubničania aj v roku 2020. V rubrike Panna Mária prinášame svedectvo Mareka z Dubnice.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese donboscodnes@saleziani.sk.

TK KBS informovala redakcia Don Bosco dnes
-----------------------------------------------------------------( TK KBS, tk, ml; pz ) 20210512017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]