[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Bazilike Sedembolestnej bol 14. ročník púte miništrantov - PUMIN
P:3, 10. 05. 2021 15:07, DOM

Šaštín 8. mája (TK KBS) V Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne sa cez víkend uskutočnil 14. ročník púte miništrantov - PUMIN. Tentokrát to však bolo vo videoprevedení. Je zaujímavé, že sa jej zúčastnilo zhruba toľko účastníkov ako keď sa deje v reálnom uskutočnení (približne 350).

„Pripravili sme program na tému Vakcína Acutis. Don Jozef Luscoň sa v katechéze venoval myšlienke ako sa tento svet zavíril hriechom, ako Pán Ježiš zastavil tento vírus hriechu a ako jeho rady na dnešné časy aplikoval blahoslavený mladík Carlo Acutis.

V nasledujúcom kvíze, ktorý sa tiež dotýkal života Carla mohli účastníci vyhrať pekné ceny. Potešilo nás aj to, že mladí zareagovali na výzvu, aby si v príprave na Pumin urobili svoje farské mini púte. Mnohí nám zaslali z toho video príspevky, ktoré sa premietali počas obedňajšej prestávky," hovorí spoluorganizátor Rastislav Haľko.

Poobedňajší program bol naplnený adoráciou Najsvätejšej Oltárnej sviatosti, do ktorej mohli miništranti zasielať svoje prosby. Spišský diecézny administrátor Mons. Ján Kuboš pozdravil miništrantov cez video príspevok, v ktorom si zaspomínal na svoje miništrovanie a tiež povzbudil miništrantov, aby zostali Pánu Ježišovi verní i v dnešných korona časoch.

„Celú akciu sprevádzala hudobná skupina otcov pavlínov. A veľká vďaka patrí aj technickému tímu, ktorý video prenos zvládol bravúrne. Organizátori majú o novú skúsenosť viac, ale aj tak sa tešia na púť, ktorá sa uskutoční fyzicky. A to aj preto, lebo v priamom kontakte sa viac cíti blízkosť sŕdc. A veria, že to už bude budúci rok," informoval TK KBS don Jozef Luscoň, SDB.( TK KBS, jlu; ml ) 20210510044   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]