[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 07. 2024   Meniny má Iľja, Eliáš      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

„Sme tu pre Teba Uchom a srdcom“, odkazuje mladým Rada pre mládež Košickej eparchie
P:3, 07. 05. 2021 15:26, DOM

Košice 7. mája (TK KBS) „Sila, túžby, nádej, život… malá časť z mnohých vlastností mladého človeka – Teba! A napriek tomu vo svojom vnútri môžeš zažívať pocit samoty, nepochopenia, nerozhodnosti, či zlyhania v rôznych oblastiach tvojho života. A aj v týchto chvíľach sme tu pre Teba!“ Týmito úvodnými slovami predstavuje  Rada pre mládež Košickej eparchie na svojej webovej stránke novú ponuku pre mladých – online poradňu nazvanú Uchom a srdcom.

Prečo prichádza s touto službou, komu je určená a ako funguje? Aktuálna doba poznačená pandémiou do veľkej miery zvýraznila vnútorné prežívanie mladého človeka častokrát spojené s pocitom samoty, nepochopenia, neprijatia, či vlastného zlyhávania. Aby mladý človek v tom neostal sám a uzavretý, rozhodla sa Rada pre mládež vytvoriť priestor, v ktorom môžu mladí vypovedať svoje vnútorné prežívanie. Online poradňa Uchom a srdcom ponúka mladému človeku tri druhy rozhovoru – duchovný rozhovor, rozhovor so psychologičkou a koučovací rozhovor.

Do služby duchovného rozhovoru prijali pozvanie kňazi a rehoľné sestry Rady pre mládež Košickej eparchie, s ktorými sa mladí môžu rozprávať na témy viery, modlitby alebo všeobecne z rôznych oblastí života s Bohom a ľuďmi okolo Teba.

Psychologička Gabika Fedorišinová zasa ponúka mladým rozhovor o všetkom čo prežívajú, čo ich trápi, s čím sa boria alebo si nevedia rady, či len potrebujú vyplniť svoju potrebu byť vypočutí.

Špecifickým druhom rozhovoru, pomáhajúci ľuďom, ktorí  túžia po zmene vo svojom živote, avšak doposiaľ neprišli na to, ako ju zrealizovať, je tzv. Koučovací rozhovor. V online poradni Uchom a srdcom ho aktuálne ponúkajú traja vyškolení pracovníci s mladými (dvaja kňazi a jedna laička).

Tí, ktorí vnímajú, že online poradňa Uchom a srdcom im môže byť nápomocná, stačí ak vyplnia elektronický formulár, ktorý nájdu na stránke www.aetos.sk. V ňom si môžu vybrať konkrétnu osobu pre rozhovor, s ktorou si už dohodnú presný čas stretnutia. Samozrejme o rozhovor môže požiadať aj človek, ktorý si nevie vybrať konkrétnu osobu, resp. aký tip rozhovoru potrebuje.

A prečo nesie online poradňa názov Uchom a srdcom?  Pretože tu nájdeš ľudí ochotných venovať Ti svoj čas, v ktorom chcú uchom počúvať, čo prežívaš a srdcom vnímať Tvoju situáciu.

Ak sa chcete dozvedieť viac, alebo chcete využiť ponuku online poradne Uchom a srdcom, kliknite TU.( TK KBS, ts ke, rp; pz ) 20210507027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]