[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 01. 10. 2023   Meniny má Arnold      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež poďakoval Švajčiarskej garde za prepojenie profesionality s duchovnosťou
P:3, 06. 05. 2021 19:34, ZAH

Vatikán 6. mája (TK KBS) Dnešný deň sa vo Vatikáne niesol v znamení prísahy nových regrútov Švajčiarskej gardy. Vatikánsky štátny sekretár kardinál Parolin, pre túto elitnú jednotku slúžil v ranných hodinách svätú omšu vo Vatikánskej bazilike. Dopoludnia sa konala pápežská audiencia a súkromné stretnutie pápeža Františka s prezidentom Švajčiarskej konfederácie Guyom Parmelinom. Popoludní potom bol obrad prísahy na námestí sv. Damasa spolu s uctením 147 príslušníkov Švajčiarskej gardy, ktorí práve 6. mája v roku 1527 položili život pri obrane pápeža Klementa VII.

Pápež pri audiencii pre štyridsaťtri nových gardistov a ich rodiny poukázal na túto najvyššiu obeť, ktorá preukazuje, nakoľko mnohí švajčiarski katolíci priľnuli k Cirkvi a najmä potom Petrovmu stolcu. Ocenil, že ešte dnes mladí muži vstupujú do pápežových služieb a venujú niekoľko rokov svojho života Petrovmu nástupcovi. Ako podotkol, niektorí sa potom vydávajú na cestu kňazstva, iní za svoje povolanie volia manželský život.

"Ponúka sa mi príležitosť k tomu, aby som verejne poďakoval všetkým členom Švajčiarskej gardy za starostlivý výkon ich služby. Veľmi si vážim vaše schopnosti spojiť profesionálne hľadiská s duchovnými, čím prejavujete vernosť a úctu Apoštolskej stolici. Keď pútnici a turisti prichádzajú do Ríma, majú možnosť zakúsiť zdvorilosť a ochotu gardistov pri rôznych vatikánskych bránach. Nikdy na tieto vlastnosti nezabúdajte, pretože sú krásnym svedectvom a znamením vľúdneho prijatia v Cirkvi."

Novým regrútom pápež poprial, aby roky strávené v Ríme upevnili ich vieru a lásku k Cirkvi, a uistil ich o modlitbe.( TK KBS, RV cz; rp ) 20210506023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]