[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 17. 06. 2021   Meniny má Adolf       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Saleziáni zodpovední za mladých ľudí hovorili o mladých „po korone“
P:3, 06. 05. 2021 12:35, DOM

Bratislava 6. mája (TK KBS) Aj tentoraz iba formou online sa v utorok a stredu 4. a 5. mája uskutočnilo spoločné stretnutie saleziánov a sestier saleziánok zodpovedných za pastoráciu mládeže v jednotlivých strediskách týchto reholí. Spoločne uvažovali o situácii mladých aj o možnostiach práce po skončení pandémie.

V troch samostatných blokoch hovorili najprv o výzvach, ktoré vnímajú v práci s mladými, a ktoré by mohli určovať charakter tejto ich pastorácie pre ďalšie obdobie. V spoločnom štvrtom bloku boli predstavené aj dve výzvy, ktoré v skupinových diskusiách zaznievali zvlášť silno: prvá, ktorú viac vnímajú saleziáni a saleziánky – ako približovať mladým duchovný život, a druhá, ktorá viac vychádza na povrch z rozhovorov s mladými, a to je silnejúci trend riešenia otázky vlastnej identity. Zozbierané výzvy budú predmetom ďalšieho rozmýšľania provincie saleziánov, ktorí chcú aktualizovať svoj výchovno-pastoračný projekt.

Provinciál saleziánov don Peter Timko, ktorý sa zúčastnil na celom programe dvojdňového online stretnutia, vo svojom vstupe upriamil pozornosť vyše 30 saleziánov i sestier saleziánok na potrebu rozlišovania. Zdôraznil, že pri rozlišovaní sa netreba ponáhľať s úsudkami a hodnotením, podstatnejšie je dokázať byť nad vlastnými emóciami a myšlienkami o danej situácii, čo vždy pomôže mať jasnejší pohľad. Na spoločnom stretnutí saleziáni a saleziánky diskutovali aj o aktuálnom vývoji pandemických opatrení a o možnostiach postupného znovu otvorenia činnosti saleziánskych stredísk.

-
Zdroj: saleziani.sk( TK KBS, sal, rhsdb, ml; pz ) 20210506015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]