[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 16. 07. 2024   Meniny má Drahomír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Téma Muž vo vzťahoch spojila mladých ľudí na odpuste v Klokočove
P:3, 03. 05. 2021 10:30, DOM

Košice 3. mája (TK KBS) Téma Muž vo vzťahoch spojila dni prvého májového víkendu venovaného v Košickej eparchii mladým do tzv. odpustu mladých. Ten sa od čias blahoslaveného P.P. Gojdiča koná prvú májovú sobotu v pútnickom mieste Klokočov a pozýva mladých k modlitbe.

Program tohtoročného Odpustu mladých začal v piatok 30. apríla online stretnutím mladých všetkých protopresbyterátov. Po filme a diskusii sa venovali hlavnej téme s tým, že hľadali charakterove vlastnoti „pravého“ muža. 

Centrom Odpustu mladých bola prvá májová sobota. Zjednotení v modlitbe pri Patrónke Zemplína v Klokočove prosili mladí spolu so svojim vladykom Cyrilom Vasiľom SJ, apoštolským administrátorom Košickej eparchie sede plena, o požehnanie pre všetkých  chlapcov a mužov.

Modlitbový program začal modlitbou 3. času. Po nej nasledovala katechéza o dôležitosti vzťahov v živote muža pre budovanie jeho identity a poslania. Túto tému ešte viac zvýraznil ruženec. Muži  sa v ňom modlili za rôzne druhy vzťahov, ku ktorým sú v živote poslaní. Vyvrcholením modlitieb bolo slávenie archijerejskej sv. liturgie.

V homílii sa vladyka Cyril Vasiľ SJ venoval téme vzťahov, ktoré nás majú učiť byť tu pre druhého. Liturgiu svojim spevom skrášlili mladí z farnosti Lastomír. Po sv. liturgii sa modlitbový maratón zakončil Akatistom k sv. Jozefovi, ktorému je aktuálny rok zasvätený.

Zavŕšením Odpustu mladých bolo online inšpiratívne stretnutie, ktoré v nedeľu, 2. mája, vysielala na svojej facebookovej stránke Rada pre mládež Košickej eparchie. Rozprávať sa na tému Muž vo vzťahu prišli Michala Mrázová, zakladateľka poradenského centra Mama, nie si sama, animátorka Miriama Hučková, Peter Podlesný, speaker, kondičný tréner a autor projektu muzom.sk a bohoslovec a animátor v jednej osobe Samuel Dávid Bombár.

Debatu, ktorá priniesla hlboké myšlienky i vtipné momenty, viedla moderátorka Kristína Oravcová. Do diskusie sa prostredníctvom aplikácie sli.do zapojili aj diváci a tak téma tohto víkendu bola prelúskaná z rôznych strán.

„Program celého Odpustu mladých zastrešovala Rada pre mládež Košickej eparchie, ktorá v nedeľu na svojom e-shope zverejnila aj novú kolekciu tričiek SOM. Všetkým organizátorom, zúčastneným a zvlášť mladým, patrí veľké poďakovanie za nádherne prežitý víkend," dodal Milan Kmec.( TK KBS, mkm; ml ) 20210503031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]