[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 20. 06. 2024   Meniny má Valéria      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Ku kampani Sviečka za nenarodené deti hľadajú nových dobrovoľníkov
P:3, 30. 04. 2021 12:14, DOM

Bratislava 30. apríla (TK KBS) Občianske združenie Fórum života hľadá nových dobrovoľníkov pre kampaň Sviečka za nenarodené deti. Avizuje to na webe. „Kampaň so sebou nesie silný odkaz a poukazuje na tisíce detí, ktoré sa nemohli narodiť a na ktorých ich blízki nezabudli. Dobrovoľníkov pre Sviečku hľadáme všade na Slovensku, nech je nás ešte viac, a môžu tak pomáhať našim koordinátorom, pre ktorých to bude veľa znamenať,“ uvádza Fórum života.

Aktuálne hľadá aj ľudí, ktorí sú ochotní stať sa regionálnymi koordinátormi pre kampaň. „Najmä v regióne Bratislavského kraja, Trnavského kraja, Banskobystrického kraja, Oravy, Liptova, Turca, Južného Slovenska, Horehronia, Košíc a okolia. Prihlásiť sa môžu jednotlivci, ale aj skupiny, spoločenstvá, stretká,“ píše. Bližšie informácie poskytne koordinátor dobrovoľníkov (Damián Baránek / dobrovolnik@forumzivota.sk).

Kampaň Sviečka za nenarodené deti zorganizovalo vlani združenie Fórum života 18-krát. V rámci kampane sa predávali sviečky. Finančné prostriedky z predaja sú použité aj na konkrétnu pomoc tehotných matiek, dievčat ako aj na pomoc rodín a jednotlivcov. Okrem vzdelávacieho a duchovného charakteru má kampaň aj rozmer solidarity, vďaka ktorej sa rozvíjajú ďalšie projekty.

Fórum života je platformou pro-life organizácií a jednotlivcov od roku 2001. Svojimi aktivitami scitlivuje verejnú mienku v prospech života, pozitívne komunikuje hodnotu života a ľudskú dôstojnosť a navrhuje systémové riešenia v ochrane ľudského života. Pôsobí v regiónoch Slovenska, v teréne, v poradných orgánoch a v medzinárodných organizáciách. ( TK KBS, fzi, ml; pz ) 20210430023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]