[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Postoj Media vydal dve knihy o sv. Jozefovi od slovenských autorov
P:3, 28. 04. 2021 10:55, DOM

Bratislava 28. apríla (TK KBS) Vo vydavateľstve Postoj Media v týchto dňoch vyšli dve publikácie, ktoré sú pomôckou k lepšiemu prežívaniu mimoriadneho Roku svätého Jozefa, ktorý vyhlásil pápež František.

Žiť ako svätý Jozef

Prvá má názov Žiť ako svätý Jozef, išlo o spoluprácu kňazov z rôznych reholí a diecéz. Editor knihy augustinián Juraj Pigula pripravil kapitolu o Jozefovi ako o mužovi viery, ale aj text o jeho obraze v apokryfných evanjeliách. Meditáciu o Jozefovi ako otcovi pripravil duchovný otec Juraj Sedláček, verbista a autor viacerých kníh Milan Bubák sa zamyslel nad Jozefom spravodlivým, františkán brat Filip Čierny predstavuje čitateľom Jozefa robotníka, Jozefovi ako manželovi Panny Márie sa venuje dominikán Alan Ján Dely a o patrónovi dobrej smrti píše salezián Peter Ondrej.

Gréckokatolícky kňaz Marko Durlák sa venoval Jozefovej múdrosti a do modlitbovej časti knihy prispel aj jedinečnou byzantskou modlitbou, ktorú preložil z cirkevnoslovanského originálu. Na záver šéfredaktor portálu Svet kresťanstva Imrich Gazda pripravil „rozhovor so Svätým Otcom“, ktorý vznikol z výrokov a dokumentov pápeža Františka a rožňavský biskup Stanislav Stolárik prispel krížovou cestou.

Kniha Žiť ako svätý Jozef vám pomôže ešte viac spoznať tvár „tejto mimoriadnej postavy, ktorá je taká blízka každému z nás“ (Patris corde), nechať sa osloviť jeho láskavosťou, spravodlivosťou a vierou. A veríme, že nielen pre mužov bude dobrou pomôckou, ako sa inšpirovať cnosťami tohto svätca a pravého muža, píše Lukáš Melicher.

Ako byť dobrým mužom

Čo znamená byť mužom evanjelia v 21. storočí? Nájsť odpoveď na túto neľahkú otázku sa pokúsilo až 27 autorov a výsledkom ich práce je pestrá mozaika. Vďaka iniciatíve Catholic Gentlemen's Club z nej vznikla kniha Jozef 2.1. Jej obsahom sú zamyslenia nad zvolaniami Litánií k sv. Jozefovi – a to také rôzne, ako sú muži. Na jej príprave spolupracovali aj dvaja otcovia biskupi, lídri spoločenstiev, akademici, kňazi aj laici, otcovia rodín i tí, ktorí zasvätili svoj život Bohu a slúžia druhým v celibáte. 

Obe knihy budú od 5. mája dostupné v každom dobrom kníhkupectve.( TK KBS, lme, ml; rp ) 20210428016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]