[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 07. 2024   Meniny má Iľja, Eliáš      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápežská univerzita rozšíri odbor ochrany maloletých na úroveň doktorátu
P:3, 27. 04. 2021 14:55, ZAH

Rím 27. apríla (RV) Centrum pre ochranu maloletých Pápežskej Gregorovej univerzity v Ríme sa pre rastúci záujem o štúdium a výskum v tejto oblasti rozšíri na vyšší akademický stupeň. Od septembra 2021 sa pretransformuje na Inštitút antropológie – Interdisciplinárne štúdiá o ľudskej dôstojnosti a jej ochrane (IADC - Institute of Anthropology. Interdisciplinary Studies on Human Dignity and Care).

Transformácia, ktorú už schválila Kongregácia pre katolícku výchovu, „umožní Centru rozšíriť svoj cieľ, udeľovať akademické stupne a vybudovať si vlastný učiteľský zbor“, uviedol rektor univerzity páter Nuno da Silva Gonçalves SJ. K doterajším stupňom diplomu a licenciátu v odbore ochrany maloletých sa tak pridá stupeň doktorátu v odbore antropológia.

Rastúci záujem o štúdium a o účasť Centra pre ochranu maloletých na medzinárodných podujatiach dokazuje, že sa stalo vedúcou autoritou v tejto expertnej oblasti. Starostlivosť o obete zneužitia maloletých bola ťažiskom zamerania Centra pre ochranu maloletých, založeného v roku 2012 najprv ako súčasť Inštitútu psychológie Pápežskej Gregorovej univerzity. Pod vedením pátra Hansa Zollnera SJ ako prezidenta Centra sa rozvinul diplomový a licenciátny študijný program v odbore ochrana maloletých a odborné zameranie sa ďalej rozširovalo na oblasť ľudskej dôstojnosti a jej ochrany.

Ako čítame v komunikáte univerzity, nový Inštitút antropológie „bude poskytovať proaktívny, pozitívny prístup k takým citlivým problematikám, ako je prevencia sexuálneho zneužívania, intervencia a ochrana (safeguarding)“. Pôjde o interdisciplinárny a interkultúrny prístup.

Nový Inštitút antropológie – Interdisciplinárne štúdiá o ľudskej dôstojnosti a jej ochrane – začne oficiálne svoju činnosť od 1. septembra 2021.( TK KBS, RV, jb; rp ) 20210427026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]