[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Do májovej ružencovej reťaze je pozvané aj Medžugorie a čínsky Šešan
P:3, 23. 04. 2021 14:19, ZAH

Vatikán 23. apríla (RV) Ako už 21. apríla informovala Svätá stolica, v máji sa Cirkev spojí v modlitbe ruženca na spôsob 31-dňového maratónu na vyprosenie skončenia pandémie. Svätý Otec otvorí mariánsky mesiac vo Vatikánskej bazilike, ďalšie štafetové etapy budú z mariánskych svätýň v rôznych častiach sveta. Medzi pozvanými sú aj čínsky Šešan, argentínsky Luján či Medžugorie v Bosne a Hercegovine.

Iniciatívu s mottom zo Skutkov apoštolov „Cirkev sa bez prestania modlila k Bohu“ (Sk 12,5) koordinuje Pápežská rada pre novú evanjelizáciu, ktorá oslovila tri desiatky veľkých mariánskych svätýň rozličných kontinentov s ponukou viesť v jednotlivé dni modlitbu v priamom prenose.

Podľa zatiaľ predbežných informácií, z našej geografickej oblasti sú medzi oslovenými sanktuáriami Čenstochová, Medžugorie, nemecký Altöting či ukrajinská Zarvanica. Nechýbajú Lurdy a Fatima, z ďalších sú to napr. anglický Walshingham, čínsky Šešan, bazilika Zvestovania v Nazarete, argentínsky Luján, pútnické svätyne v Brazílii, Južnej Kórei, na Filipínach, z Afriky Alžírsko a Nigéria. Zastúpené sú aj India, Austrália, Libanon, Sýria, Turecko, Mexiko, Kuba, USA a ďalšie krajiny. Z talianskych svätýň sú to Loreto a Pompeje.

Každý deň sa úmysel modlitby zvlášť zameria  na nejakú špecifickú skupinu, napr. na chorých, na lekárov a zdravotníkov, dobrovoľníkov, starých ľudí, nezamestnaných a ľudí v materiálnej núdzi, rodiny deti a mládež, ženy v požehnanom stave, väzňov, učiteľov, národy trpiace vojnou, ale aj na všetkých zosnulých a na tých, ktorí prežívajú žiaľ po strate blízkeho človeka.

Hoci definitívny harmonogram ešte nebol stanovený, v záverečný deň mája modlitbovú reťaz uzavrie Svätý Otec pred lurdskou jaskynkou vo Vatikánskych záhradách.( TK KBS, RV, jb; rp ) 20210423022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]