[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 07. 12. 2023   Meniny má Ambróz      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Mariánske svätyne ukazujú, ako Boh zostáva s nami prostredníctvom Matky
P:3, 23. 04. 2021 13:45, ZAH

Vatikán 23. apríla (TK KBS) Mariánske svätyne sú miesta, ktoré ukazujú, ako Boh zostáva s nami prostredníctvom Matky. Keď Boh prišiel na svet skrze Máriu, tak aj prostredníctvom nej hovorí svetu - hovorí Stefano Cecchin, OFM, predseda Pápežskej mariánskej akadémie, a vysvetľuje nedávno oznámenú iniciatívu ružencového maratónu za ukončenie pandémie.

Centrami tejto iniciatívy budú mariánske svätyne po celom svete. Každý deň počas celého mája o 18:00 v jednej z týchto svätyní bude modlitba ruženca recitovaná v spojení s celou univerzálnou Cirkvou. Podujatie budú vysielať vatikánske médiá.

Mariánsky maratón je iniciatívou pápeža Františka. On sám maratón začne a ukončí. Ako hovorí don Cecchin, je prirodzenou reakciou veriacich uchýliť sa k ochrane Márie v čase skúšky. Aj keď to nie je Mária, ale iba Boh, ktorý je pôvodcom zázrakov, je to Matka, ktorá počúva modlitby veriacich. Preto máme toľko mariánskych zjavení a svätýň zasvätených Márii, vysvetľuje františkán.

„Táto iniciatíva nie je žiadnou novinkou, pretože za pápeža Jána Pavla II. sa organizovali modlitby ruženca za účasti svätyň po celom svete. V priebehu dejín nás pápeži vždy učili, že v ťažkých časoch sa musíme vždy obrátiť na Máriu. Dejiny Cirkvi nám dávajú veľa svedectiev. Preto sa Mária volá našou útechou, nádejou. Sám Ježiš nám ju dal, keď visel na kríži, aby sme nezostali sami. Ale už na svadbe v Káne v Galilei videla potreby novomanželov. Na každého z nás dohliada rovnako, najmä v čase skúšok. Cirkev nám to neprestáva hovoriť: v takýchto situáciách sa musíme uchýliť práve k nej. A preto aj teraz, keď zažívame pandémiu a jej následky, pápež pripomína, že sa jej musíme prihovárať v tejto najkrajšej modlitbe, teda ruženci,“ upozorňuje predseda Pápežskej mariánskej akadémie.( TK KBS, ekai, rp; pz ) 20210423019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]