[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 04. 12. 2023   Meniny má Barbora, Barbara      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pozdrav apoštolského nuncia na Slovensku pre Mons. Petra Beňa
P:3, 22. 04. 2021 10:00, DOM

Bratislava 22. apríla (TK KBS) Spolusvätiteľom Mons. Petra Beňa za nového pomocného biskupa Nitrianskej diecézy bude v sobotu 24. apríla v Diecéznej svätyni sv. Andreja-Svorada a Beňadika v Skalke nad Váhom Mons. Giacomo Guido Ottonello, apoštolský nuncius na Slovensku. Pri tejto príležitosti prinášame jeho pozdrav pre Mons. Petra Beňa, ktorý poskytol Sekretariát Apoštolskej nunciatúry.

- - - - -

Drahý Mons. Beňo,

s radosťou ťa víta pekné mesto, starobylá a slávna Nitrianska diecéza, kde ťa dobre poznajú.

Na nového biskupa čaká toľko vecí, ale sú to veci jasné a pekné. V Taliansku sa hovorí, že robustnejší ľudia sú príjemní, pohostinní a sympatickí. Aj tvoje krstné meno je významné, má v sebe prísľub.

Vedia o tebe, že si dobrý, prívetivý, otcovský, že máš rád ľudí a chceš byť s nimi, ako otec zdieľať ich problémy, bolesti, radosti a nádeje. Keď teraz prichádzaš k oltáru na biskupskú vysviacku, srdcia všetkých jasajú; nezmýlili sme sa.

Biskup je pre kresťana všetkým: otcom, učiteľom, priateľom, bezpečným sprievodcom na životnej ceste, ale predovšetkým Božím človekom.

Milý Peter, volaj a odpovedia ti „áno“. Ukazuj cestu, ktorou treba ísť, a uisťujem ťa, že ťa budú verne a radostne nasledovať. Dávaj ľuďom bohatstvo darov Ducha Svätého a stanú sa pred svetom svedkami viery.

Áno, pretože Pán sa chce cez teba zjavovať. Vieš, koľkí majú k biskupovi dôveru a úctu, koľkí mu chcú podať ruku, koľkí čakajú na jeho pohľad, úsmev, prianie a uistenie o modlitbe. Tak tomu bude aj v tvojom prípade. Hovorím ti to z vlastnej skúsenosti: nevidia mňa a nebudú vidieť ani teba, ale z Božej milosti budú môcť zahliadnuť blízkosť samého Krista.

Giacomo Guido Ottonello
Apoštolský nuncius na Slovensku

- - - - -( TK KBS, ggo, ml; pz ) 20210422018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]