[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Väzenie v Bergame bolo pomenované po kaplánovi, ktorý zomrel na COVID-19
P:3, 19. 04. 2021 12:10, ZAH

Bergamo 19. apríla (TK KBS) Väzenie v Bergame bude pomenované po katolíckom kňazovi Faustovi Resminim, ktorý tam bol kaplánom 34 rokov. Kňaz známy ako „kňaz najposlednejších“, zomrel minulý rok, hneď na začiatku pandémie, na koronavírus. „Chýba nám jeho múdrosť, ľudskosť a veľké srdce a empatia, s ktorou pristupoval k väzňom a ich rodinám,“ hovorí riaditeľka väznice Teresa Mazzota.

Hneď po vysviacke v roku 1978 Resmini začal pomáhať mládeži, ktorá mala problémy so zákonom. Vytvoril pre ňu komunitu, ktorá sa pre mnohých stala odrazovým mostíkom k normálnemu životu. Postupom času sa rozhodol ísť aj k dospelým odsúdeným, a tak začal svoju dlhoročnú službu vo väzení v Bergame.

„Pevne veril, že ľudia sa môžu zmeniť, ak dostanú potrebnú podporu. Dával veľký pozor na to, aby väzni mohli byť v kontakte so svojimi rodinami. Podporoval ich aj na dovolenke, okrem iného pomáhal pri liečbe rodinných zranení a pri napravovaní ich vzťahov s deťmi“ - pripomína Teresa Mazzota v rozhovore pre Vatikánsky rozhlas. Ako priznáva, osobne jej chýba múdrosť zosnulého kaplána a cenné rady, ktorými ju opakovane podporoval. „Službu vo väzení začal vždy tým, že navštívil moju kanceláriu. Teraz v nej mám jeho obraz a verím, že ma bude aj naďalej podporovať“ - vyznáva sa riaditeľka väznice.

„Zomrel úžasný človek, kňaz s obrovským srdcom a stelesnením života evanjelia. Bol majstrom v nadväzovaní vzťahov s väzňami. Rešpektoval ich slobodu, ale tiež pomohol im kriticky sa pozrieť na ich doterajší život, aby z neho mohlo vzísť niečo dobré. Bol duchovným otcom, ale aj pomocnou rukou v čase materiálnych alebo rodinných ťažkostí. Sprevádzal aj rodiny chovancov. Veril, že vďaka pomoci, ktorú dostali, sa väzni mohli vrátiť do normálneho života a do spoločnosti. Tiež si vybudoval dobré vzťahy s personálom väznice, s ktorými úzko spolupracoval. Bol dôležitým pre všetkých,“ hovorí riaditeľka väznice.( TK KBS, RV pl, rp; pz ) 20210419028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]