[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Filipínsky kardinál L. Antonio Tagle: Krst je začiatkom na ceste viery
P:3, 18. 04. 2021 12:25, ZAH

Rím 18. apríla (Fides) „Krst je začiatkom na ceste viery.“ Okrem toho, že rodičia majú zodpovedne vychovávať svoje deti, dbať na ich správnu výživu, vzdelanie a učiť ich dobrým mravom, sú tiež povolaní pestovať dar viery a „deti viesť k spoločnej modlitbe a životu kresťanského spoločenstva, povedal kardinál Luis Antonio Tagle, prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov na svätej omši v bazilike Santa Maria Maggiore v Ríme, počas ktorej vyslúžil sviatosť krstu dvom filipínskym batoľatám, chlapcovi a dievčaťu.

Prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov pripomenul rodičom hlboký zmysel sviatosti krstu a vyjadril ľútosť nad tým, že niektorí ľudia sa viac zameriavajú na darčeky a hostinu po krste. Kardinál Tagle sa prihovoril aj krstným otcom a krstným mamám: „byť krstným rodičom nie je len o dávaní peňazí svojim krstniatkam. Dobrým krstným rodičom sa nestanete poskytnutím takéhoto daru. Vašou úlohou je pomôcť rodičom pri výchove detí vo viere“.

Počet prítomných v bazilike bol z dôvodu zachovania zdravotníckeho protokolu obmedzený. Aby sa svätá omša dostala k čo najviac veriacim, vysielala sa na Facebooku a prostredníctvom priameho televízneho prenosu v bazilike Santa Pudenziana, národnom chráme Filipíncov v Ríme. V Taliansku žije viac než 150 000 Filipíncov, väčšina z nich v Ríme a Miláne. Na svätej omši, ktorá bola súčasťou osláv 500. výročia príchodu kresťanstva na Filipíny (1521 – 2021), boli prítomní aj zástupcovia filipínskej komunity v Ríme.

Filipínske centrum „Sentro Pilipino Chaplaincy“ v Ríme poskytuje sociálnu a pastoračnú pomoc filipínskym migrantom a ich rodinám. Rímska diecéza je strediskom 63 filipínskych katolíckych komunít s približne 47 tisíc členmi. Sídli v bazilike Santa Pudenziana, v okrese Monti, od roku 1991. Medzi hlavné ciele centra patria: duchovná formácia, účasť na aktivitách miestnych farností, posilňovanie filipínskych hodnôt a ich kultúrneho dedičstva, podpora športových a sociálno-kultúrnych aktivít. Centrum je rozdelené do 5 rôznych častí, z ktorých každá z nich sa zaoberá konkrétnou oblasťou: Bohoslužby, Vzdelávanie, Sociálno-kultúrne aktivity, Zdravie a športy, Majetky a financie, Mládež a rodina. (Zdroj: Fides / Preložila: Lenka Balková)( TK KBS, fid, lba; ml ) 20210418006   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]