[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 06. 2024   Meniny má Sidónia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Charita vydala aprílový časopis Cesta, prináša tému „Zrkadlo duše“
P:3, 13. 04. 2021 09:41, DOM

Prešov 13. apríla (TK KBS) Gréckokatolícka charita v Prešove vydala nové číslo mesačníka Cesta. Prichádza s témou „Zrkadlo duše“. Pri tejto príležitosti prinášame anotáciu čísla, ktorú spracovala Veronika Futejová, manažérka práce s verejnosťou Gréckokatolíckej charity Prešov.

V mesiaci apríl vám nová Cesta prináša aj pokračovanie rozhovoru s prof. Jaroslavom Maxmiliánom Kašparů, českým psychiatrom a gréckokatolíckym kňazom o rodine, výchove detí a odpustení.

Rozhovor s Tiborom Hlavatým, zamestnancom Domova nádeje – centra pre deti a rodiny v Prešove (DoN) vám priblíži prácu v rámci zariadenia s resocializačným programom, kde sa venujú mužom so závislosťou a prinesie vám osobné svedectvo dlhoročného zamestnanca prešovskej charity. „Nezabudnem na jedného klienta, ktorý mi na meniny napísal: „Tibor, veľmi pekne Ti ďakujem, vrátil si ma do života. Nahrádzaš mi otca, ktorého som nikdy nemal.“ (Tibor Hlavatý, zamestnanec DoN)

„Z charít“ sa dočítate o stále prebiehajúcej službe potravinovej pomoci rozdeľovania nepredaného pečiva rodinám v núdzi, ktorá spája 3 farské charity Gréckokatolíckej charity Prešov, ako aj o ďalších aktivitách farských charít. „Kto z nás už niekomu nepomohol? Kto z nás by odmietol pomoc rodine? To sa deje aj pri pomoci druhým. Naplnenie z užitočnosti.“ (Jozef Haľko, vedúci FCH Prešov – Sekčov)

„Zo spoločnosti“ sa dozviete viac o 5 veľkých investičných zámeroch Prešovského samosprávneho kraja. Novú podobu by mali dostať kultúrne stánky, športová škola v Poprade aj bývalý internát.

Nechýbajú ďalšie pravidelné rubriky, svedectvá, duchovné slovo a aktuálne správy z Cirkvi a charít. Kúpou mesačníka Cesta podporíte konkrétneho distributéra vo výške polovice príspevku za časopis.

Presov, Cesta, Zrkadlo duse

O časopise Cesta

Už viac ako 15 rokov v uliciach mesta stretávate distributérov časopisu Cesta. Je to mesačník o kvalite života. Tento časopis vydáva Gréckokatolícka charita v Prešove s cirkevným schválením. Je to katolícky časopis, ktorého cieľom je evanjelizovať a rozširovať obzor čitateľov v oblasti – duchovnej, sociálnej i odbornej.

Prináša reportáže, svedectvá, zaujímavé články o prírode a ľuďoch, ktorí sa zapísali do histórie. Nájdete tu rozhovory so zaujímavými osobnosťami a odborníkmi, snažíme sa vyvracať mýty a predsudky spoločnosti a kladieme dôraz na to, že je potrebné žiť evanjelium každý deň a stavať na kresťanských hodnotách celý svoj život. Kúpou časopisu podporíte ľudí bez domova, ktorým sa z rôznych dôvodov nedarí nájsť si prácu. Takýmto spôsobom si chcú zarobiť na živobytie. Je to konkrétna pomoc konkrétnemu človeku.( TK KBS, vfu, ml; pz ) 20210413019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]