[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 10. 12. 2023   Meniny má Radúz      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vydavateľstvo DON BOSCO prináša edície Do kresla a Po kvapkách
P:3, 12. 04. 2021 08:27, DOM

Bratislava 12. apríla (TK KBS) Vydavateľstvo DON BOSCO predstavuje nové edície s názvami Do kresla a Po kvapkách, v ktorých postupne prináša vybrané knižné tituly.

Každá edícia ponúka čitateľovi trochu iný druh zážitku a obohatenia, a teda aj možnosť rozhodnúť sa, akej téme či forme spracovania sa chce práve venovať. Môže si vybrať, či uprednostní skôr oddychové čítanie alebo také, na ktoré potrebuje viac času na ponorenie sa „do svojho vnútra“. Zaradenie titulov do týchto edícií každému milovníkovi kníh napovie, ako umocniť svoj čitateľský zážitok.

Edícia Do kresla

Predostiera zaujímavé príbehy zo života. Knihy z tejto edície prinesú čitateľom oddychové čítanie a zároveň ponúkajú inšpiráciu pre každý deň. Čítanie si nevyžaduje príliš veľa premýšľania, stačí sa naladiť na príťažlivý životný príbeh. Je však dobré nájsť si pohodlné miesto, sadnúť si do svojho obľúbeného kresla a popri čítaní si oddýchnuť, načerpať silu a nechať sa inšpirovať. A práve to je cieľom edície.

Vďaka titulom z tejto edície môže čitateľ spoznávať, ako si s rôznymi životnými situáciami a úskaliami poradili iní. Prvou knihou z edície Do kresla je Žiarivá temnota noci. Titul ponúka príbeh obrátenia ateistky a britskej poetky Sally Readovej. Viac o knihe je možné nájsť TU.

Edícia Po kvapkách

Zameriava sa na osobný život človeka, hovorí o tom, ako porozumieť životu, javom v spoločnosti, ako porozumieť svojmu vlastnému vnútru, svojim emóciám, svojej viere. Je určená pre každého, kto túži porozumieť životu. Na tieto knihy čitateľ potrebuje sviežu myseľ a pokojný čas. Je dobré čítať ich postupne, pomaličky, po kvapkách vstrebávať a tak objavovať seba samého. Sú ponukou pre osobný rast.

V edícii nedávno vyšli knihy O hľadaní ticha a Byť doma sám v sebe.

Každá kniha z týchto edícií je na obálke označená logom pre lepšiu orientáciu čitateľa. Pre obe edície je typické okrúhle logo. Uprostred sa nachádza symbol danej edície – pohodlné kreslo či padajúce kvapky. Vydavateľstvo DON BOSCO je súčasťou saleziánskeho diela s osobitným poslaním šíriť ľudské dobro a evanjeliové hodnoty v podobe kvalitných kníh. Viac o vydavateľstve je možné nájsť na stránke www.donbosco.sk.

TK KBS informoval Peter Novák( TK KBS, pno, ml; pz ) 20210412036   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]