[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kandidatúru u bratov kapucínov prijal Tomáš Farský z Bratislavy
P:3, 07. 04. 2021 11:29, DOM

Bratislava 7. apríla (TK KBS) Slovenská provincia kapucínov zažila radostnú udalosť. Počas obradov Zeleného štvrtka (1. apríla) prijala do kandidatúry Tomáša Farského z Bratislavy. „Bol mu odovzdaný kríž z Damiána pred ktorým sa na začiatku svojho povolania modlil aj sv. František z Assisi. Tak ako on, aj Tomáš sa pred Krížom a prítomnými bratmi, modlil túto modlitbu: Najvyšší, slávny Bože, rozjasni temnoty môjho srdca a daj mi, Pane, pravú vieru, neochvejnú nádej a dokonalú lásku, pochopenie a poznanie, aby som plnil Tvoje sväté a pravé poslanie,“ uvádza stránka kapucínov.

Tomáš trávil čas medzi bratmi kapucínmi v Žiline už niekoľko mesiacov. Využil ponuku, ktorú dávajú každému záujemcovi o ich život, aby mohol bližšie spoznávať ich spôsob života. Opustil svoj rodný dom, našiel si v Žiline zamestnanie (robil poštára) a býval spolu s bratmi, čiastočne začlenený do komunitného života.

„Na začiatku tohto roka sa mal rozhodnúť, či chce vstúpiť do našej formácie stať sa kapucínom. Keďže prejavil záujem ísť ďalej, tak bol ustanovený za kandidáta na náš život, čo mu dáva možnosť ešte bližšie participovať na našom živote (dostáva prístup aj do bratskej klauzúry). Čas kandidatúry slúži na to, aby sa pevne rozhodol, či v polovičke tohto roka vstúpi do postulátu, ktorý je v tomto období v našej komunite v Ponikách. Sprevádzajme ho modlitbami, nech mu Pán dáva svetlo na jeho cestu, aby mohol pochopiť a poznať svoje pravé poslanie,“ uvádzajú kapucíni.

Na Slovensko prišli prví kapucíni v roku l674 do Pezinku. Dnes pôsobia na viacerých miestach Slovenska i v zahraničí. Venujú sa rozličným dielam. Tí, čo vnímajú povolanie k nim, sa môžu ozvať na adresu povolania@kapucin.sk.
-
Zdroj: kapucini.sk( TK KBS, kap, ml; pz ) 20210407022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]