[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 19. 06. 2024   Meniny má Alfréd      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Kežmarku vyhlásili súťaž o sv. Jozefovi a ponúkajú online katechézy
P:3, 06. 04. 2021 12:20, DOM

Kežmarok 6. apríla (TK KBS) V čase stále uzatvorených chrámov pre bohoslužby hľadajú kňazi rôzne možnosti ako byť svojim veriacim pastoračne nablízku. Dve novinky prináša farnosť v Kežmarku.

V Kežmarku ponúkajú „online“ katechézy pre deti a mládež

Vo farnosti Kežmarok začali od veľkonočnej nedele ponúkať videokatechézy pre deti a mládež. Každý pondelok a stredu večer o 17:30 hod. zaznieva v Bazilike sv. Kríža  polhodinová katechéza určená pre deti, zvlášť pre žiakov 3. ročníka ZŠ, ako príprava na 1. sv. prijímanie. 

Každý piatok večer o 17:30 hod. je to polhodinová katechéza určená pre mladých, zvlášť pre birmovancov, ako príprava na sviatosť birmovania.  Tieto katechézy vysiela v priamom prenose miestna Kežmarská televízia a je možné ich sledovať aj na www.fara-kezmarok.sk alebo www.kukni.sk

„V rámci rôznych spoločenstiev vo farnosti sú deti a mládež práve tou kategóriou, kde cítime, že zatvorené chrámy výraznym spôsobom zasiahli ich duchovný život. V núdzovom stave hľadáme aj my, podobne ako ostatní spolubratia kňazi, vzhľadom na možnosti konkrétnej farnosti, aspoň nejaké riešenia ako sa im prihovoriť,“ konštatuje František Trstenský, farár a dekan v Kežmarku.

Na webstránke farnosti Kežmarok vytvorili aj novú položku s názvom „Katechézy“, v ktorej zverejňujú na stiahnutie praktické materiály k jednotlivým témam.

Vo farnosti Kežmarok vyhlásili literárnu súťaž o sv. Jozefov

Vydavateľstvo Lúč vydalo v Roku sv. Jozefa biblický román s názvom „Svätý Jozef. Tajomstvo spravodlivého (2. vydanie)“. Ide o  pútavo napísaný príbeh života svätého Jozefa, ktorý opisuje detstvo, mladosť i manželstvo Jozefa a Márie z Nazareta. Vo farnosti Kežmarok sa rozhodli uskutočniť literárnu súťaž o svätom Jozefovi.

Pozývajú svojich veriacich najskôr prečítať si tento román. O dva týždne zverejnia me 9 otázok o tejto knihe. Tí deviati, ktorí správne zodpovedajú na všetky otázky, budú zaradení do žrebovania o praktické ceny. Aj týmto spôsobom chcú tamojší kňazi podnietiť záujem o osobu svätého Jozefa. 

„O súčasnej spoločnosti sa neraz hovorí, že sme generáciou, ktorá nerada číta, že uprednostňujeme sledovanie televízie a internetu. Aj týmto spôsobom chceme pestovať kultúrnosť a lásku k napísanému slovu. V Roku sv. Jozefa je to pozvanie popri duchovnom pokrme aj cez literárne diela spoznať osobu manžela Márie a pestúna Ježiša Krista,“ vysvetľuje dekan Trstenský.( TK KBS, ft, ml; pz ) 20210406058   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]