[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 02. 12. 2023   Meniny má Bibiana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskupi sa prihovárajú veriacim s posolstvami na weboch i televíziách
P:3, 04. 04. 2021 14:05, DOM

Bratislava 4. apríla (TK KBS) Počas Veľkej noci sa biskupi prihovorili veriacim. Okrem online slávení, ktoré slávili za zatvorenými dverami, napísali aj rôzne posolstvá, príhovory a povzbudenia. Prinášame súhrn. 

„Spoznajme v oslávených ranách Vykupiteľa nášho Pána a Boha, ktorý sa k nám skláňa, aby nás zdvihol vždy, keď ho prosíme. Nech vás zmŕtvychvstalý Kristus posilní nasledovať ho aj v ťažkom období pandémie," čítame v pastierskom liste rožňavského biskupa Mons. Stanislava Stolárika na Veľkonočnú nedeľu. „Prajem vám milostiplné veľkonočné sviatky, ktoré nech obnovia našu dôveru, nádej a sily. Vyprosujem vám veľkú nádej upínajúcu sa na Víťaza nad hriechom a smrťou a všetkým vám žehnám v mene Otca i Syna i Ducha Svätého," odkázal biskup Stolárik.

Zmŕtvychvstalý Ježiš priniesol svojím vzkriesením novú nádej a budúcnosť, píše vo veľkonočnom príhovore nitriansky biskup Mons. Viliam Judák. „On je zárukou novej duchovnej jari, a teda i našej nádeje. A to aj napriek tomu, že tohtoročné sviatky Veľkej noci sú a budú, ako aj pred rokom, iné. Avšak „Veľká noc rastie, keď rastú tí, čo ju slávia“ – pripomína sv. Gregor Veľký. Drahí bratia a sestry želám Vám  a vyprosujme si, aby sme z tejto veľkonočnej nádeje, napriek všetkému, čerpali a zvestovali  ju – ako noví veľkonoční ľudia  – aj  iným," uviedol biskup Judák. Pozdrav pridáva aj v TV Nitrička.

„Obzvlášť v dnešných časoch pandémie je potrebné nanovo sa obrátiť na Krista a nájsť v ňom pevný oporný bod pre budúcnosť,“ píše trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch v príhovore vo veľkonočnom dvojčísle Katolíckych novín. „Kristus vstal! Kristus žije! Christos voskrese! – Takýmito a podobnými pozdravmi sa na Veľkú noc zdravia kresťania rozličných národov a národností, rítov a rôznych denominácií. Je to prejav radosti z víťazstva Ježiša Krista nad smrťou a znak novej nádeje. Nádeje, s ktorou obzvlášť v čase pandémie ochorenia COVID-19 hľadíme na zmŕtvychvstalého Krista," uvádza.

„Hovorí sa: Ak nejde o život, nejde o nič. Veľkonočné sviatky sú pre nás príležitosťou uvažovať o tajomstve života," píše pre Slovo+ Mons. Ján Kuboš, diecézny administrátor Spišskej diecézy. „Skutočnosť, že život je veľké tajomstvo, okusujeme aj z uplynulých dvanástich mesiacov. Nikto z nás nepočítal s takým štýlom svojho života, aký nám priniesol koronavírus spôsobujúci ochorenie Covid-19. Mnohí ľudia si začali iným spôsobom uvedomovať hodnotu zdravia a života," uvažuje diecézny administrátor Spišskej diecézy Mons. Ján Kuboš.

„Veľkonočná nedeľa, deň zmŕtvychvstania Krista Pána, je „nedeľou všetkých nedieľ“.  V Kristovej Cirkvi je nedeľa „Pánov deň“. Je to zároveň prvý aj posledný deň týždňa; je to začiatok a koniec všetkého. Pánov deň symbolizuje podstatu, základné vlastnosti Krista Pána – všemohúceho Boha," píše vo sviatočnom zamyslení k Veľkonočnej nedeli Mons. Marián Chovanec, banskobystrický biskup. „Náš Pán vstal z mŕtvych – a my, ktorí ho nasledujeme, vstaneme raz do nového života spolu s ním," uvádza na Facebooku Rádio LUMEN.

„Kameň sa s hrmotom odvalil od hrobu, ktorý hneď zalieva divné svetlo, a telo už zjavne nie je mŕtve! Ježiš pozerá na mňa vľúdne a pýta sa ma: „Bál si sa?“ „Veľmi!... Bál som sa, že to už takto zostane navždy!“ Jemný úsmev mu prebehne po tvári: „Ach, ty maloverný, či som ti nehovoril?...“ Objal ma okolo pliec a povedal: „Poď, je čas dokončiť to. Veď nato som prišiel na svet...“  A spolu sme vykročili z hrobu do slnkom zaliateho veľkonočného rána," píše pre Svet kresťanstva Mons. Dávid Bartimej Tencer, slovenský kapucín, ktorý pôsobí ako biskup v islandskom Reykjavíku.( TK KBS, tk; ml ) 20210404007   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]