[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 02. 12. 2023   Meniny má Bibiana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Posolstvo Veľkej noci je o pokoji, otvorme sa preň, hovorí predseda KBS
P:3, 01. 04. 2021 11:15, DOM

Bratislava 1. apríla (TK KBS) Predseda Konferencia biskupov Slovenska (KBS) Mons. Stanislav Zvolenský sa po rannej svätej omši svätenia olejov, ktorú slávil v Katedrále sv. Martina v Bratislave, prihovoril veriacim cez sociálnu sieť Bratislavskej arcidiecézy.

„Aj pri tomto slávení ste nám vy všetci chýbali," hovorí arcibiskup Zvolenský. „Slávenie v prázdnej katedrále je naozaj slávenie, ktoré je neúplné," uvádza vo videu. „Ale napriek všetkým tým ťažkostiam, ktoré prežívame, mysleli sme na vás, ako vám môžeme našu kňazskú službu poskytnúť, ako vám môžeme byť nablízku a stále znova a znova sa vraciame k tomu, že sme k dispozícii pre tzv. individuálnu pastoráciu, pre stretnutie s každým z vás osobne. Veľmi poslúži, keď by ste si dopredu s vašim dôstojným pánom farárom alebo kaplánom dohodli stretnutie. Iste je to namáhavejšie, ako v minulosti, že keď ste mohli prísť do kostola a prijať sviatosti bez nejakého avizovania dopredu, ale teraz vás poprosím, ak sa vám dá, oznámte, dohodnite si termín, aby sa zjednodušilo, môžeme tak povedať uskutočnenie toho, čo žiadajú tie hygienické predpisy aby sa nezhromaždilo v kostole alebo na inom mieste viac ľudí ako je primerané," hovorí vo videu arcibiskup Zvolenský.

„Kňazi sú pripravení takto vám slúžiť. Táto služba nám ukazuje viacej hodnotu každého z vás, vaše nenahraditeľné miesto v našich spoločenstvách. [...] Posolstvo Veľkej noci je o pokoji, tak nech aj tá príprava na Veľkú noc, a potom aj celé slávenie je pre nás všetkých príležitosťou, aby sme vo svojom vnútri otvorili sa pre Boží pokoj a mohli ho potom prinášať aj k tým, ktorých budeme na svojej životnej ceste stretávať. [...] Všetkých vás pozdravujem a želám vám požehnané slávenie veľkonočných tajomstiev," dodáva predseda KBS.

 ( TK KBS, ml; mk ) 20210401051   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]