[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 15. 04. 2021   Meniny má Fedor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rada pre vysielania udelila 13 frekvencií pre Rádio Mária Slovensko
P:3, 26. 03. 2021 10:59, DOMBratislava 25. marca (TK KBS) Rada pre vysielane a retransmisiu 24. marca 2021 udelila licenciu a pridelila spoločnosti Rádio Mária Slovensko, s. r. o. 13 voľných frekvencií.

„Bude na nich vysielať program zameraný na ľudské hodnoty, kultúru, diskusie s odborníkmi i duchovný život. Jedinečnosť stanice spočíva v prevažne živom vysielaní hovoreného slova, interaktivite s poslucháčmi ako aj v priamych prenosoch zo zahraničia,“ informovala Daniela Pauhofová.

Proces spustenia vysielania na pridelených frekvenciách bude trvať niekoľko mesiacov. Rádio sa chce zamerať najskôr na spustenie vysielania v Tvrdošíne, Spišskej Novej Vsi a Prešove. Neskôr budú nasledovať aj mestá: Lučenec, Brezno, Považská Bystrica, Rimavská Sobota, Rožňava, Michalovce, Košice, Trenčín, Topoľčany, Žiar nad Hronom.

Naďalej je možné Rádio Mária počúvať prostredníctvom DAB+ a mobilnej aplikácie. Bližšie informácie je možné nájsť na stránke www.radiomaria.sk.

Rádio Mária je katolícke rádio, ktoré pomáha kresťanskej formácii prostredníctvom modlitby, katechéz, diskusií s odborníkmi. Nenachádza sa v ňom žiadna reklama a politické spravodajstvo.

Cieľom tejto iniciatívy je pomôcť ľuďom hľadať a nachádzať zmysel života vo svetle dobrej správy evanjelia Ježiša Krista. Prostredníctvom rádiových vĺn prináša zmierenie a pokoj do sŕdc, do rodín a do spoločnosti. Rádio Maria je "predĺžená ruka", ktorá smeruje k všetkým ľuďom dobrej vôle, aby ich povzbudila v ťažkostiach života, aby hľadeli s nádejou do budúcnosti. Osobitne venuje pozornosť tým, ktorí trpia na tele a na duchu, osamelým, starším, chudobným a väzňom. Pri rešpektovaní svedomia dáva svedectvo o Božej láske a nádeji večného života.

Rádio Mária vzniklo v Taliansku v roku 1983 ako malé farské rádio. Dnes je globálnym fenoménom a stalo sa najznámejšou katolíckou rozhlasovou stanicou na celom svete. V júni 1998 bolo vytvorené združenie Svetovej rodiny rádia Maria (WFRM), mimovládna organizácia. Dnes je Rádio Mária k dispozícii vo viac ako 80 krajinách sveta, od 4.10.2018 vysiela z Bratislavy.

TK KBS informovala Daniela Pauhofová( TK KBS, dpa, ml; pz ) 20210326025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]