[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 15. 04. 2021   Meniny má Fedor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Rusku sa 25. marca skončí Rok Presvätej Bohorodičky - Matky Božieho slova
P:3, 24. 03. 2021 13:47, ZAHRusko 24. marca (TK KBS) V Rusku sa 25. marca skončí Rok Presvätej Bohorodičky - Matky Božieho slova a púť  obrazu fatimskej Matky Božej, nazvaný „Jednota s Tebou“. Stále však existujú plány na uskutočnenie púte do Svätej zeme a najmä do Nazareta približne 25. marca 2022, ak to okolnosti dovolia.

Hlavnou udalosťou uplynulého roka, ktorý sa začal 25. marca 2020, bolo putovanie kópie ikony Presvätej Bohorodičky Fatimskej po rodinách a farnostiach miestnej cirkvi. V rodinách a spoločenstvách sa veriaci počas siedmich dní zamýšľali nad rôznymi aspektami Božieho slova. Aj takto Panna Mária, Matka cirkvi symbolicky "vkladala” Bibliu do ruky svojich detí a učila ich ako ju čítať, podobne ako pozemské matky učia čítať svoje deti. 

Ako povedal na začiatok roka arcibiskup Pavel Pecci, "Mária je nám príkladom rozjímania nad živým Božím slovom v mlčaní našich sŕdc. Nech čas prebývania ikony v našich farnostiach a domácnostiach prebudí v nás prianie v mlčaní prebývať v prítomnosti Slova a Jeho Matky. Mlčanie - to nie je neprítomnosť slov, ale prítomnosť Jediného slova, ktoré nám dáva svoju lásku a pravdu".

Celý rok sa zároveň zbierali milodary na vyhotovenie a inštalovanie ikony v Nazarete, ktorá bude darom ruských katolíkov z milodarov Roka Matky Božieho slova. Z rôznych ikon bol vybratý obraz Fatimskej Bohorodičky, ktorá nesie názov "Jednota s Tebou" z farnosti Cárskeho Sela pri Petrohrade. Táto ikona bude potom počas púte ruských katolíkov umiestnená v teritóriu baziliky Zvestovania v Nazarete, kde sú rôzne mozaiky z viacerých krajín sveta. V ten deň tam bude mať aj Rusko svoju mozaiku Bohorodičky. V Rusku sa tiež na počesť ikony Fatimskej Bohorodičky chystá stavba kostola.( TK KBS, cat ru, rp; pz ) 20210324022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]