[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 20. 04. 2021   Meniny má Marcel       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Stropkove bude možné do konca roka získať úplné odpustky
P:3, 19. 03. 2021 13:43, DOMBratislava 19. marca (TK KBS) Apoštolská penitenciária pri príležitosti stého výročia prítomnosti redemptoristov (Kongregácia Najvätejšieho Vykupiteľa) na Slovensku udelila Chrámu svätých Cyrila a Metoda v Stropkove od 23. marca až do 31. decembra 2021 možnosť získať úplné odpustky pre tých, ktorí ho navštívia. Penitenciária tak vyhovela žiadosti Metoda Marcela Lukačika, protoihumena Kongregácie Najsvätejšieho Vykupiteľa, Michalovskej viceprovincie.

Odpustky bude možné získať za obvyklých podmienok (sviatostná spoveď, sväté prijímanie a modlitba na úmysel Najvyššieho Veľkňaza), pre veriacich v Krista, ktorí úprimne ľutujú a sú pohnutí láskou. Veriaci ich budú môcť získať aj pre duše veriacich čakajúcich v očistci. v kláštornom chráme svätých Cyrila a Metoda v Stropkove, spôsobom púte, keď sa nábožne zúčastnia jubilejných bohoslužieb alebo prinajmenšom nech venujú vhodný časový priestor pre nábožné rozjímanie zakončené modlitbou Pána, Vyznaním viery, ako aj modlitbami k Presvätej Panne Márii, Sätým Cyrilovi a Metodovi a k blahoslavenému Metodovi Dominikovi Trčkovi.

Starí, chorí a všetci tí, ktorí z vážneho dôvodu nemôžu vychádzať z domu, rovnako budú môcť získať úplné odpustky úprimnou ľútosťou každého hriechu a s úmyslom vykonať, ako náhle to bude možné, tri obvyklé podmienky. Starým a chorým stačí duchovne sa pripojiť k jubilejným bohoslužbám obetujúc milosrdnému Bohu ich modlitby a bolesti alebo obety vlastného života.

Penitenciária zároveň starostlivo žiada, aby Otcovia z Kongregácie Najsvätejšieho Vykupiteľa, boli ochotní vysluhovať sviatosť zmierenia a tiež často vysluhovať sviatosť pomazania chorých.( TK KBS, nfo, rp; pz ) 20210319023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]