[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 15. 04. 2021   Meniny má Fedor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Animátori z Bárky tvoria zamyslenia nad nedeľným evanjeliom
P:3, 10. 03. 2021 15:09, DOMPrešov 10. marca (TK KBS) V nedeľu 1. týždňa Veľkého pôstu spustili animátori a dobrovoľníci Gréckokatolíckeho mládežníckeho centra (GMC) Bárka v Juskovej Voli aktivitu SRDCE SRDCU. Ide o krátke zamyslenie mladých nad nedeľným evanjeliom, ktoré je uverejnené vždy v nedeľu ráno na profile Komisie pre mládež Prešovskej archieparchie na sociálnej sieti.

Inšpiráciou pre aktivitu a najmä jej samotný názov bola kniha In Sinu Jesu, V tichu pred Pánom. Tak ako Božie srdce hovorí srdcu benediktínskeho mnícha, ktorý sa ďalej delí s tým, čo mu Boh povedal, tak aj mladí, animátori a dobrovoľníci, sa túžia podeliť s tým, čo im Boh skrze nedeľné evanjelium hovorí do ich srdca a toto povzbudenie ďalej šíriť k ostatným mladým.

V rámci aktivity „Udržujme oheň“ rmladí animátori a dobrovoľníci začali objavovať tajomstvo a krásu jedného z pokladov Katolíckej Cirkvi, ktorým je Katechizmus Katolíckej Cirkvi (KKC). Hlavným cieľom iniciatívy „Udržujme oheň“ je, ako to aj zo samotného názvu vyplýva, udržať v mladých oheň viery, nádeje a lásky, aby v tomto čase pandémie neboli sami, ale spolu s ostatnými, hoci len v on-line priestore, vytvárali spoločenstvo a tak prehlbovali svoju vieru a vzájomne sa povzbudzovali.

Animátori a dobrovoľníci GMC Bárka, ako účastníci Archieparchiálnej školy animátora dobrovoľníka (AŠAD), tak aj absolventi, rozdelení do malých skupiniek, spolu so svojimi animátormi po častiach čítajú KKC a následne v skupinkách diskutujú a zdieľajú sa o danej téme. Takto mladí majú možnosť nielen rásť v poznaní Boha svojím rozumom, ale najmä prehlbovať svoj vzťah s Ním, byť pri Ňom blízko a následne o Ňom vydávať svedectvo vo svete.( TK KBS, is pa, rp; pz ) 20210310035   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]