[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 19. 04. 2021   Meniny má Jela       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Centrum konkrétnej pomoci Femina, n. o. v Leviciach sa osamostatnilo
P:3, 04. 03. 2021 13:05, DOMBratislava 4. marca (TK KBS) Centrum konkrétnej pomoci Femina, n. o. so sídlom v Leviciach sa osamostatnilo ako samostatný právny subjekt (ku dňu 27. 1. 2021). V januári tohto roku Fórum života, po siedmich rokoch, opäť založilo samostatnú neziskovú organizáciu zameranú predovšetkým na pomoc ženám v ťažkej životnej situácii alebo neplánovane tehotným ženám a dievčatám.

Centrum konkrétnej pomoci Femina, poradňa s celoslovenskou pôsobnosťou, poskytuje bezplatné základné sociálne, právne, psychologické poradenstvo ako aj poradenstvo z oblasti gynekológie bez ohľadu na sociálnu alebo ekonomickú situáciu klientky. Poradňa pomáha klientke zorientovať sa v jej situácii a zároveň poukazuje na možnosti riešenia. Samotný spôsob a výber riešenia danej životnej situácie si určuje výlučne klientka. Takisto poradňa pomáha rodinám v núdzi poskytovaním charitatívnej činnosti, konkrétne zbierkami potravín a šatstva.

„Napriek tejto ťažkej dobe sa veľmi tešíme, že naše projekty sú úspešné a vďaka podpore môžu ísť svojou vlastnou cestou,“ hovorí predsedníčka občianskeho združenia Fórum života Marcela Dobešová.

„Veľmi si vážim príležitosť, že môžem začať ďalšiu etapu tohto zmysluplného a krásneho projektu v samostatnej organizácie. Je krásne vidieť v realite bežných dní ako naše jednorazové alebo aj opakované poradenstvo pozitívne ovplyvňuje životy našich klientov. Spolupracujeme aj s ostatnými organizáciami, ktoré sa venujú ženám v núdzi alebo sociálne slabým rodinám," dodáva Anna Siekelová, ktorá bola menovaná do funkcie riaditeľky Centra konkrétnej pomoci Femina.

„Pozývame k spolupráci aj ostatných, ktorí by sa chceli zapojiť do tejto pomoci formou dobrovoľníctva alebo finančnej podpory,“ dodáva Anna Siekelová. Všetky informácie o Centre konkrétnej pomoci Femina sú dostupné na webe centrumfemina.sk.

TK KBS informovali Kristína Majerová a Andrea Žiaková( TK KBS, kma, azi, ml; pz ) 20210304028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]