[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 20. 04. 2021   Meniny má Marcel       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Arcidiecézne centrum pre mládež pripravilo ďalšiu diskusiu pre mladých
P:3, 01. 03. 2021 16:15, DOMKošice 1. marca (TK KBS) Arcidiecézne centrum pre mládež (ACM) v Košiciach pripravilo v sobotu online diskusiu na tému „Viera, poznanie a mladí“ pre mladých, ale aj pre všetkých veriacich, ktorí mali záujem. Diskusia bola vysielaná prostredníctvom Facebooku ACM a jej hosťami boli dominikánka sr. Adriána Medvecká OP, riaditeľka Gymnázia sv. Tomáša Akvinského (GTA) v Košiciach, študent tretieho ročníka tohto gymnázia Miro a študentka štvrtého ročníka Nikola.

Počas diskusie odznelo viacero zaujímavých názorov a podnetov o tom, ako súvisí dominikánska spiritualita so vzdelávaním na GTA, aké aktivity vykonávajú sestry dominikánky v spolupráci s ľuďmi z rôznych sfér, komunít či organizácií, ktorých úlohou je poskytnúť študentom široké možnosti sebapoznania, rastu, objavenia talentov, ktoré dostali od Boha a v neposlednom rade objaviť zmysel života a jeho poslanie. Počas diskusie ponúkli svoj pohľad na vzťahy v rámci školy, či už medzi študentmi alebo vo vzťahu ku komunite sestier dominikánok aj študenti gymnázia.

V rámci diskusie odzneli aj informácie o programe Kolégia Antona Neuwirtha, ktorý majú možnosť absolvovať študenti gymnázia. Odznel aj pohľad študentov a sr. Adriány na vzťah k absolventom školy, pre ktorých je k dispozícií už niekoľko rokov pred Vianocami, tzv. Vianočný absolventský večierok (VAV), kde sa môžu stretnúť absolventi gymnázia v priestoroch školy a spoločne sa rozprávať. Takisto sa majú možnosť absolventi zapojiť aj do letnej aktivity pre budúcich študentov prvého ročníka gymnázia s názvom Domengo.

V závere diskusie mladí pozvali všetkých k tomu, aby ich počúvali, mali pre nich pochopenie a vedeli čítať medzi riadkami. Mať čas jeden pre druhého a vzájomné prijatie je výzvou pre všetkých. Celú diskusiu je možné pozrieť TU

TK KBS informoval Ján Kulan( TK KBS, jku, ml; pz ) 20210301026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]