[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 16. 04. 2021   Meniny má Dana, Danica       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Tohoročný pôst je pre rodinu Krupovcov tak trochu novou skúsenosťou
P:3, 19. 02. 2021 09:59, DOMBratislava 19. februára (TK KBS) Tohoročný pôst je pre rodinu Krupovcov z Prešova nielen kvôli „korona izolácii“ tak trochu novou skúsenosťou. Prijali totiž 90 dňovú pôstnu výzvu – Exodus. “Výzvu blízkosti v tomto čase odlúčení. Manžel klasickú verziu, ktorú doposiaľ podstúpili viacerí muži po celom svete a ja takú o niečo viac „light“ ženskú - mamičkovskú. Deti, 5 ročný syn a 2 a pol ročná dcérka, v tom idú tak povediac trošku s nami. Vidia, že niektoré veci robíme inak a v niečom sa k nám po kúskoch pridávajú,” povedala Katarína Krupová v rozhovore pre Tlačovú kanceláriu KBS.

Manžel Michal ju dopĺňa: “Máme za sebou 40 dní (začiatok 4.1.2021) budovania návykov, ktoré nám majú pomôcť oslobodiť sa od závislosti na nedokonalých chvíľkových vášňach a presmerovať pozornosť na budovanie väčšej vnútornej slobody. Slobody od vecí a zvykov, ktoré zamestnávajú našu pozornosť a srdce a vzďaľujú ich od toho, čo je dôležité pre budovanie dobrého života, manželstva, rodiny. Takými sú tak televízia, sociálne siete či pc hry, ako aj veľké dávky dobrôt v našich chladničkách, alkohol či teplá vaňa. To neznamená, že sú tie veci zlé ako také, ale pracujeme na tom, aby sme vedeli rozumne využívať my ich a nie oni nás,” zdôraznil.

Určený program pozýva rodinu „zatiahnuť viac na hlbinu“ a tak osobnostne aj duchovne rásť. Vedie k odovzdaniu kontroly nad ich životom do rúk Niekoho, komu dôverujeú, že má pre ich život lepší plán, ako sú ich pýchou diktované „dokonalé“ predstavy.

Čo sa týka detí, keďže im je potrebné dávkovať veci ako pôst a sebazápor postupne, chystajú sa s deťmi tak ako minulý rok sláviť Veľký týždeň v spojení s aktivitami a hrami na priblíženie tajomstiev Kristovej spásonosnej obety. “Od maľovania ratolestí, spoznávania dvanástich, pečenia nekvasených chlebov k vyrábaniu Božieho hrobu, po prekvapenie keď zostane prázdny. Keď časom aj sami pochopia význam veľkonočných tajomstiev, budú sa aj oni ľahšie vedieť zapierať, pomáhať a deliť,” hovorí Katarína. „Veríme, že Boh, ktorému sa v tomto čase viac odovzdávame do rúk, ukáže silu svojho kormidla a ukáže nám zeme, ktoré sme si ani len nevedeli predstaviť. Aby sme tak lepšie pripravení oslávili jeho víťazstvo nad smrťou, ako i nad naším starým životom,” dodal Michal.

Pre tých, ktorí sa s Exodom ešte nestretli - O mužskej forme sa dozviete viac na EXODUS90 a o jeho ženskej variante.

Inšpirácie ako prežívať Veľký týždeň v rodine môžete aj na tejto adrese.( TK KBS, rp; pz ) 20210219024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]