[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 16. 04. 2021   Meniny má Dana, Danica       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Šalianski eRkári zostali verní plesom, zorganizovali ho v obývačkách 
P:3, 17. 02. 2021 15:02, DOMŠaľa 17. februára (TK KBS) Pred Popolcovou stredou, ktorou dnes začíname pôstne obdobie, zorganizovali šalianski eRkári netradičný rodinný ples. Posledný fašiangový víkend zažilo plesovú atmosféru a radostný rodinný čas niekoľko desiatok rodín „doma" vo svojich obývačkach. „Keďže platí zákaz stretávania, nemohli sme sa tentokrát stretnúť na veľkom rodinnom plese v Kultúrnom dome. Avšak ani to nám nezabránilo priniesť kúsok plesu do obývačiek rodín,“ vysvetľuje animátorka Dominika Bujdáková.

eRkári pripravili pre rodiny iniciatívu s názvom Ples obývačke. Jej cieľom bolo, aby rodiny mohli zažiť spoločný rodinný čas vo svojich domácnostiach. Téma plesu „Aké je dobré a milé, keď rodiny žijú pospolu,“ bola odvodená z biblického veršu z Knihy žalmov. „Našou myšlienkou bolo povzbudiť rodiny, aby si venovali čas navzájom, aby sa spolu doma zabavili, zahrali, zatancovali, ale zároveň, aby mysleli aj na iné rodiny, s ktorými sa teraz nestretávame,“ vysvetľuje animátorka Blanka Bujdáková.

Počas štyroch fašiangových týždňov animátori pripravovali pre rodiny rôzne aktivity, aby sa prostredníctvom nich mohli pripraviť na svoj obývačkový ples. Mladí ponúkli rodinám videonávody i fotonávody ako si pripraviť plesovú výzdobu, chutné občerstvenie, rekvizity do fotokútika a nechýbali ani tipy na rodinné hry. Rodiny boli taktiež vyzvané, aby sa naučili tanec a pieseň a svoje videá poslali animátorom „Pred plesom sme prihláseným rodinám poslali plesový darček, ktorý obsahoval sprievodný list k plesu a fotku z posledného rodinného plesu, aby rodiny aj takto mohli myslieť na iné rodiny. Na pamiatku sme pribalili aj originálne servítky s logom a s názvom plesu,“ spomína Blanka.

V deň plesu kreatívni eRkári zverejnili plesové video a vyzvali rodiny, aby si ho spoločne - na diaľku spustili v rovnakú hodinu a tak vytvorili jedno plesové spoločenstvo. Animátori pozvali rodiny, aby video nielen pozerali, ale aby sa spoločne s nimi modlili, hrali i tancovali. Okrem zábavného programu, hier, tancov nechýbala vo videu spoločná modlitba a príhovor miestneho kaplána Tomáša Kišona. 

Kultúrny program si rodiny mohli vychutnať v podobe zostrihaného videa tancu, ktorý sa rodiny naučili a poslali. So svojím talentom sa podeli aj mladý kúzelník Martin Čulák a všetci účastníci Plesu v obývačke sa mohli potešiť aj piesňou, ktorú naspievali animátori. „Sme vďační, že napriek neľahkej situácii, ktorú teraz všetci prežívame, sme takto na diaľku mohli vytrvať v našej krásnej plesovej rodinnej tradícii a veríme, že rodiny vo svojich obývačkách zažili radostný spoločný čas,“ uvádza Dominika Bujdáková. Dodáva, že išlo o štvrtý ročník rodinného plesu eRkárov v Šali.  

-

Zdroj: eRko Šaľa

( TK KBS, sa, ml; pz ) 20210217043   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]