[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 16. 04. 2021   Meniny má Dana, Danica       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Poľsku štartuje pôstna akcia pre celé rodiny “Ninive - pokánie rodín”
P:3, 15. 02. 2021 17:14, ZAHPoľsko 15. februára (TK KBS) Po úspešnej modlitbovej akcii “Nazaret - môj dom” štartuje v Poľsku pôstna akcia “Ninive - pokánie rodín”. Za pôstnou výzvou stojí poľský salezián Dominik Chmielewski. Cieľom je 40 dní pokánia, pri ktorom sa má zjednotiť celá rodina v Božej láske.

Modlitbová akcia sa začína na Popolcovú stredu a končí sa na Veľký piatok. Rodiny, ktoré sa do výzvy zapoja, majú spoločne robiť pokánie, aby odčinili hriechy v dome. Členovia rodiny sa majú denne spoločne pomodliť desiatok ruženca ako odprosenie za hriechy domu. Majú si tiež vytvoriť kalendár rodinného pokánia. Každý deň si má do kalendára zapísať každý člen rodiny skutok pokánia, ktorý v ten deň urobí a obetuje na určitý úmysel – zadosťučinenie za hriechy, za svojho manžela, manželku, deti, rodičov. Obetou môže byť modlitba, sebazápor (nebudem pozerať televíziu, nedám si kávu, sladké), skutok pokánia, pôst. Tak si štyridsať dní bude  celá rodina zapisovať svoje skutky pokánia, svoje zadosťučinenia, zadosťučinenie Bohu za hriechy, ktoré sa udiali v domácnosti, v rodine.

Do akcie sa môže zapojiť každá rodina, či domácnosť. “Je to akoby pokračovanie peknej akcie „Nazaret – môj dom“, ktorá sa úžasne rozšírila po celom svete. Toľko tisícok rodín odpovedalo na túto akciu! Preto teraz chceme pokračovať akciou, ktorú sme nazvali „Pokánie rodín“. Štyridsať dní pokánia,” povedal poľský salezián s tým, že mnohé rodiny v súčasnosti prežívajú veľmi ťažké obdobie kvôli súčasnej pandémii koronavírusu. “Rodiny sa musia nanovo zjednotiť v Božej láske. Boh chce zachrániť každú rodinu, každé manželstvo, každú domácnosť. Ale volá: pokánie, pokánie, pokánie. Preto chceme ponúknuť pokánie rodín. Pokánie, ktoré sa bude robiť v rodine,” zdôraznil s tým, že nemá ísť o smutné pokánie, ale má byť radostnou vynáhradou za hriechy.

Podľa Dominika a Chmielewskeho Boh túži po tom, aby sme sa nielen modlili, obetovali nejaké skutky pokánia,  ale taktiež aby sme si osvojili akúkoľvek formu zriekania. “Obeta ma vtedy svoj zmysel, keď ma aspoň trošku bolí. Keď ma bolí to, že to prinášam ako obetu. Preto modlitba, rodinný kajúcny kalendár a akási drobná obeta, drobné zrieknutie sa, zrieknutie sa nejakej príjemnej drobnosti každý deň, aby sme mohli volať z celého srdca celá rodina: „Bože, zmiluj sa nad nami, vylej na nás svoje milosrdenstvo, obnov náš dom, obnov našu lásku, chceme nanovo vstať z mŕtvych, skrze utrpenie a smrť Ježiša Krista, ktoré budeme sláviť vo Veľkom Týždni. Preto Ťa prosíme, Bože, vzhliadni na naše pokánie, tak ako si vzhliadol na pokánie obyvateľov Ninive a trest si im zamenil za požehnanie. Bože nekonečne milosrdný, prosíme Ťa o zázrak uzdravenia našej rodiny, o zázrak oslobodenia našej rodiny od každého zla skrze rodinné pokánie,” zdôraznil poľský kňaz.

( TK KBS, rp; pz ) 20210215050   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]