[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 20. 04. 2021   Meniny má Marcel       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zverejnili ponuku štúdia na Teologickej fakulte v Košiciach
P:3, 15. 02. 2021 16:42, DOMKošice 15. februára (TK KBS) Záujemcovia sa môžu prihlásiť na štúdium na Teologickej fakulte v Košiciach Katolíckej univerzity v Ružomberku.

V budúcom akademickom roku bude poskytovať vzdelávanie v troch stupňoch programov. Prvý je bakalársky, ide o odbor Sociálna práca - štúdium rodiny a sociálnej práce a odbor Učiteľstvo - učiteľstvo náboženskej výchovy. Ďalší je magisterský stupeň, ktorý je možné studovať v odbore Teológia - katolícka teológia a v odbore Učiteľstvo - učiteľstvo náboženskej výchovy. V doktorandskom stupni ponúka fakulta odbor Teológia - katolícka teológia a odbor Sociálna práca - charitatívna a misijná práca. Na bakalársky a magisterský sa dá prihlásiť do 30. apríla, na doktorandský do 10. júna 2021:

Bližšie informácie je možné nájsť na stránke www.tf.ku.sk (v časti Uchádzači o štúdium).

Kosice, Teologicka fakulta

Master v teológii manželstva a rodiny

Inštitút náboženských vied pri Teologickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku, Košická arcidiecéza a Akadémia Karola Wojtylu otvára prihlasovanie na nový akademický rok 2021/2022 v programe Master v teológii manželstva a rodiny. Program je určený pre osobnú a profesionálnu formáciu jednotlivcov, manželských párov, odborníkov, kňazov, zasvätených a budúcich koordinátorov pastorácie rodín vo farnostiach v oblasti zameranej na manželstvo a rodinu z pohľadu teológie a spoločenských vied.

Lektormi programu sú kňazi, manželia - odborníci zo Slovenska a zahraničia. Štúdium trvá dva roky. Program garantuje Mons. Marek Forgáč, pomocný košický biskup. Prihlásiť sa je možné do 30. apríla 2021. Viac informácií na www.tf.ku.sk (v časti Štúdium a vzdelávanie/Kontinuálne vzdelávanie).

Povolaný ku kňazstvu

Kto cíti povolanie ku kňazstvu, môže sa prihlásiť do Kňazského seminára v Košiciach a zároveň na štúdium katolíckej teológie na Teologickej fakulte Katolíckej univerzity v akademickom roku 2021/2022. Prihlášky sa podávajú do 31. marca 2021 elektronicky na stránke Teologickej fakulty (stupeň štúdia: I./I.II.; názov programu: katolícka teológia) a zároveň tiež treba poslať poštou vyplnené tlačivo (ŠEVT) spolu s prílohami (podrobnosti na stránke) na adresu Teologickej fakulty Katolíckej univerzity.

Medzi podmienky prijatia patrí: mravný a bezúhonný život kresťana,

ukončené stredoškolské vzdelanie s maturitou, znalosť aspoň jedného cudzieho jazyka, odporúčanie farára v mieste trvalého bydliska, lekárske potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti. Viac informácii nájdete na stránke Kňazského seminára sv. Karola Boromejského alebo na stránke Teologickej fakulty Katolíckej univerzity.

Kosice, seminar

-

Zdroj: Teologická fakulta v Košiciach

( TK KBS, tf ku, ml; pz ) 20210215048   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]