[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 16. 04. 2021   Meniny má Dana, Danica       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Európsky inštitút u pápeža: Kultúra stretnutia a univerzálne spoločné dobro
P:3, 12. 02. 2021 17:52, ZAHVatikán 12. februára (RV) V piatok 12. februára prijal Svätý Otec František na audiencii delegáciu Európskeho inštitútu pre medzinárodné štúdiá v Štokholme, na čele s biskupom Štokholmu kardinálom Andersom Arboreliusom. V príhovore, ktorý im odovzdal v písomnej podobe, ich povzbudil k budovaniu kultúry stretnutia.

Inštitút má svoje korene v španielskej Slamanke a je priestorom pre vzájomný dialóg medzi medzinárodnými inštitúciami a organizáciami a zároveň i centrom výskumu a vzdelávania v oblasti medzinárodných vzťahov, diplomacie, globálnej zdpovednosti v riadení, tzv. „governance“, udržateľného rozvoja a ekonomického rastu vo verejnom i súkromnom sektore.

Svätý Otec delegáciu vyzval hľadať nové a kreatívne cesty, ktoré by viedli k rastu kultúry stretnutia. Adresoval im aj nasledovné myšlienky:

„Mysle i srdcia musia byť v harmónii pri nasledovaní univerzálneho spoločného dobra a – podľa dobrej tradície Salamanskej školy – v hľadaní celostného rozvoja každej osoby, bez výnimiek či nespravodlivých diskriminácií.

V súčasnosti sa takýto integrálny prístup k obrane a podporovaniu práv všetkých čaká od politických a náboženských lídrov, pretože práve kultúra stretnutia môže zabezpečiť bázu pre jednotnejší a zmierenejší svet. Okrem toho, jedine táto kultúra môže viesť k udržateľnej spravodlivosti a k pokoju pre všetkých, tak ako i k autentickej starostlivosti o náš spoločný dom.“

( TK KBS, RV, zk; rp ) 20210212032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]