[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 16. 04. 2021   Meniny má Dana, Danica       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Združenie EFEZ pri farnosti Daliborko pozýva do pôstnych projektov
P:3, 09. 02. 2021 10:29, DOMBratislava 9. februára (TK KBS) Farské evanjelizačné združenie EFEZ pôsobiace vo farnosti Povýšenia svätézo Kríža v Bratialve pripravilo niekoľko pôstnych online projektov.

Biblický plán na 40 dní pôstu

Pôst je čas zastavenia sa, obrátenia svojho srdca k Bohu, je to čas stíšenia sa. Združenie EFEZ ponúka ku každodenným chvíľam osobnej modlitby biblický plán s názvom: „Konaj, ži a miluj VO MNE.“ Zároveň počas pôstneho obdobia, od pondelka do piatku, bude spoločenstvo EFEZ vysielať každé ráno o 6:30 rannú online adoráciu. Sprevádzaná bude medžugorskými piesňami a rannými zamysleniami biblického plánu. „Ak chcete dostávať zamyslenia na váš email, tak navštívte webovú stránku daliborko.sk alebo efez.org a zaregistrujte sa do 14.2.2021. Na farskej stránke nájdete taktiež link k rannému vysielaniu adorácie ako aj viac informácií," avizuje P. Milan Toman, SVD.

Bratislava, projekt, online, Konaj

Bratislava, projekt, online, Konaj2

Pôstna hra a divadielko pre deti

"Jozefov dom a jeho poklady" - je názov série štyroch príbehov o sv. Jozefovi, ktoré budú inšpiráciou pre deti počas pôstu. Pod vedením bábkoherečky Lucii Janovovej spolu s pátrom Milanom Tomanom SVD pripravujú krátke online divadelné predstavenia počas ktorých budú môcť deti interaktívnou formou vstúpiť same do príbehu a neskôr príbeh dokončiť podľa svojich predstáv. Deti sa tak budú môcť hravou formou dozvidieť o cnostiach sv. Jozefa. „Poklady Jozefovho domu budeme potom zvlášť  predstavovať pri svätých omšiach s kázňou určenou pre deti počas pôstu, každú nedeľu o 10:30 cez online vysielanie farnosti Povýšenia sv. Kríža v Bratislave. Pre deti je pripravená taktiež zaujímavá súťaž. Tento projekt pôstnej prípavy pre deti predstavíme počas svätej omše 14. februára 2021 o 10:30 cez daliborko.sk/tv/ alebo cez FB či Youtube daliborko. Viac informácii ako aj neskôr zázam divadielka nájdete na stránke farnosti  daliborko.sk," informoval verbista Milan Toman, SVD.

Biblické Trio

Zaujímavou ponukou je taktiež pôstna duchovná príprava v podobe Biblického Tria, ktoré si môžete vytvoriť z kruhu vašich priateľov a známych. „V čase pandémie nie je možné sa stretávať vo veľkých skupinách, preto malé Trio, či už online alebo osobne, keď to situácia dovolí, je peknou formou ako vytvoriť spoločenstvo, a zároveň s Božím slovom sa pripraviť na najväčšie sviatky v roku. Téma stretnutia je Radosť v skúškach podľa listu Filipanom. Viac informácií o tom ako môžete založiť Trio vo vašej farnosti je na stránke daliborko.sk, alebo efez.org," dodal páter Milan.

Bratislava, projekt, online, Biblicke Trio

( TK KBS, mto, ml; pz ) 20210209027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]