[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 16. 04. 2021   Meniny má Dana, Danica       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Provinciál posvätil Nové oratórium saleziánov z Miletičovej v Bratislave
P:3, 03. 02. 2021 12:54, DOMBratislava 3. februára (TK KBS) Na slávnosť dona Bosca, 31. januára, sa v Bratislave uskutočnilo požehnanie priestorov Nového oratóra. Vzhľadom na epidemiologickú situáciu, bola prítomná len komunita saleziánov z Miletičovej a posviacka sa vysielala online.

 

Nové oratórium posvätil provinciál saleziánov don Peter Timko. Vyjadril túžbu, aby táto štruktúra nezostala bez ducha a bola naplnená duchom dona Bosca. Direktor miestnej komunity don František Kubovič vo svojom príhovore okrem iného povedal, že „priestory Nového oratória sú zázrak“ a zároveň sú „naplnením Božieho sna“.

 

Sen postaviť nové oratórium tu bol už vyše dvadsať rokov, keďže to doterajšie bolo v prebudovaných nevyhovujúcich garážach, ktoré sa postavili za komunistického režimu, a potom sa vrátili saleziánom. V roku 2017 bola vyhlásená verejná súťaž, ale víťazný projekt bol príliš finančne náročný a provinciálna rada ho neschválila.

 

Následne provinciálny ekonóm don Andrej Kňaze oslovil ateliér GRAU, ktorý vypracoval návrh. Ten miestna komunita za pomoci laikov doladila a v lete 2019 sa začalo s vysťahovaním priestorov. Stavebné práce začali v decembri a budova bola skolaudovaná už v novembri 2020. Práce sledoval miestny ekonóm don Ján Maturkanič, ktorý bol každý deň na stavbe a patrí mu veľká vďaka, za dielo ktoré vzniklo.

 

Počas prác sa prebudovali ubytovacie priestory provinciálneho domu pre obe komunity saleziánov a na prízemí sa vytvoril priestor oratória pre klubovne, čajovňu a kaplnku. Tým sa ukončila prvá etapa prestavby Nového oratória. V druhej etape by sa mala vybudovať telocvičňa, ihriská a zveľadiť areál. Viac sa o ňom môžete dozvedieť na stránke www.noveoratko.sk.

 

-

Fotogaléria / Video (zo slávnosti)

-

Zdroj: saleziani.sk / František Kubovič SDB

 ( TK KBS, sal, fku, ml; pz ) 20210203020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]