[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 12. 04. 2021   Meniny má Estera       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež novinárom z CNS: V dobe dezinformácií píšte pravdivo, verne a fundovane
P:3, 02. 02. 2021 08:43, ZAHVatikán 2. februára (RV) V pondelok 1. februára prijal Svätý Otec na audiencii v Dome sv. Marty skupinu katolíckych novinárov zo spravodajskej agentúry Konferencie biskupov USA „Catholic News Service“ - CNS, ktorá nedávno oslávila sto rokov svojej činnosti.

Pri posedení v kruhu Svätý Otec ocenil službu, ktorú konajú pre Cirkev a podelil sa s nimi s niekoľkými myšlienkami. V pripravenom texte príhovoru, ktorý im odovzdal v písomnej podobe, poukázal na ich „neoceniteľný príspevok pre anglicky hovoriaci svet prostredníctvom informovania o misii Cirkvi spočívajúcej v ohlasovaní evanjelia a dosvedčovaní Božej lásky zjavenej v Ježišovi Kristovi“.

Dal im do pozornosti aj svoje nedávno vydané posolstvo k tohtoročnému Svetovému dňu médií a v tejto súvislosti uviedol:

„V dobe, keď správy môžu byť ľahko manipulované a šíria sa dezinformácie, vy sa usilujete dať spoznať pravdu takým spôsobom, aká je, podľa slov vášho motta: «Pravdivo, verne a fundovane» (Fair, faithful and informed). Ďakujem vám za vašu prácu a povzbudzujem vás pokračovať v posilňovaní dialógu a čestnej komunikácie medzi jednotlivcami i komunitami.

Potrebujeme médiá, ktoré dokážu pomáhať človeku, zvlášť mladému, rozlišovať dobro od zla, utvárať si solídne úsudky založené na jasnom a nepredpojatom prezentovaní faktov, a doceniť dôležitosť práce pre spravodlivosť, sociálnu svornosť a rešpekt voči nášmu spoločnému domu.

Kiež duch jednoty s Rímskym biskupom, ktorý bol vždy rozlišujúcou charakteristikou CNS, naďalej vedie vaše úsilie slúžiť pravde s pokorou a zodpovednosťou.“

Catholic News Service má svoje hlavné sídlo vo Washingtone. Na stretnutie s pápežom dnes prišla šesťčlenná skupinka, ktorú tvorili pracovníci rímskej pobočky CNS. Jej vedúca Cindy Woodenová stručne predstavila pápežovi históriu tejto katolíckej mediálnej inštitúcie v službe Konferencie biskupov USA. Vo Večnom meste má CNS svoju pobočku už 70 rokov.

Pápež František amerických novinárov uistil o svojej modlitbe za nich aj za ich kolegov a pri rozlúčke ich poprosil aj o modlitbu sa seba.

( TK KBS, RV, jb; rp ) 20210202016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]