[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 17. 06. 2021   Meniny má Adolf       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Štvrtý live stream s názvom „Nie 7, ale 77-krát" bol o odpustení otcov
P:3, 29. 01. 2021 10:05, DOM

Bratislava 29. januára (TK KBS/Rádio LUMEN) Piesne chvál, modlitby a svedectvá zasvätených i laikov o odpustení otcov. Úsmev ako dar v spolupráci s Lámačskými chválami a bratislavským pomocným biskupom Jozefom Haľkom pripravil už štvrtý live stream o odpustení s názvom Nie 7, ale 77-krát. O tejto dôležitej vlastnosti hovorili napríklad Julo Slovák z projektu Godzone, herečka a moderátorka Katka Brychtová a ďalší. Prenos si cez sociálne siete pozreli tisícky ľudí.

Mnohé deti vyrastali s tým, že od otca nedostali to, čo mali, alebo ho vôbec nepoznali. Predseda spoločnosti Úsmev ako dar Jozef Mikloško potvrdil, že otec je nezastupiteľný a že kríza otcovstva sa dá prekonať len odpustením: "Vieme, že zastúpiť otca nie je možné, že, bohužiaľ, mama to nedokáže, aj keď je najlepšia. Blažené deti, blažení tí, ktorým pomohol otca zastúpiť nejaký iný muž," povedal.

Svojmu otcovi dokázal odpustiť aj líder kapely SP a riaditeľ projektu Godzone Julo Slovák. Stalo sa tak cez modlitbu, ktorú predniesol krátko po otcovom odchode z domu. „Mal som pocit, že spadol nejaký balvan, ktorý ma uvoľnil k tomu, aby som mohol prijať Boha ako svojho otca, a hlavne k tomu, aby som sa raz mohol stať otcom," uviedol Slovák.

Pre herečku a moderátorku Katku Brychtovú bol otec istotou a oporou. Aj keď urobila niečo zlé, vedela, že jej odpustí. "Ak keby náhodou nemáte dobrý vzťah s otcom, prosím, odpustite mu. Je to nesmierne dôležité práve pre vás," povedala.

V závere prenosu sa divákom prihovoril z bratislavskej Kalvárie biskup Haľko. Pri Kaplnke svätého Jozefa pripomenul, že manžel Panny Márie bol dobrý otec. Bol mužom činu, tichej modlitby a konania dobra. "Počúval Boží hlas a s láskou prijal svoju manželku aj dieťa a tak sa stal tým, ktorý vychovával Ježiša," uviedol.

O online večeroch odpustenia a zmierenia bude čoskoro informovať aj nová stránka 77x.sk. Organizátori ju práve dokončujú. Ďalší stream pozývajú sledovať osemnásteho februára o devätnástej hodine. Témou bude odpustenie medzi manželmi.

-

Zdroj: Rádio LUMEN / Ján Heriban

( TK KBS, rlu, jhe, ml; pz ) 20210129018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]