[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 29. 07. 2021   Meniny má Marta       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V stredu bude ďalší live stream o odpustení s názvom „Nie 7 ale 77x"
P:3, 26. 01. 2021 15:40, DOM

Bratislava 26. januára (TK KBS) „Nie 7 ale 77x" je názov ďalšieho live streamu, ktorý sa uskutoční v stredu 27. januára 2021 o 19:00 na YouTube a Facebooku Lámačských chvál, Facebooku bratislavského pomocného biskupa Mons. Jozefa Haľka a Facebooku spoločnosti Úsmevu ako dar.

„Bude zameraný na odpustenie otcovi a vzťah s otcom. Pozývame vás, aby ste sa k nám pripojili. Doterajšie bohaté ohlasy a svedectvá ukazujú, že táto téma je pre ľudí veľmi dôležitá. Veríme, že dielo odpustenia na Slovensku bude aj pomocou týchto streamov prinášať svoje ovocie," informoval TK KBS Jozef Mikloško, predseda spoločnosti Úsmev ako dar.

„Odpustenie je kľúčovou témou, ktorá sa bezprostredne dotýka každého z nás. Každý z nás potrebuje odpustiť alebo požiadať o odpustenie, no častokrát je to veľmi ťažké a vyžaduje to veľkú vnútornú silu. Prvýkrát sme sa k téme odpustenia dostali prostredníctvom detí z Centier pre deti a rodiny /po starom názve z detských domovov/.

Tieto deti a mladí sú poväčšine zranení osobami, ktoré im mali byť najbližšie, ktoré ich mali chrániť a milovať. Počas našej vyše 30-ročnej praxe s nimi pozorujeme jednu zaujímavú vec. Deti, ktoré v sebe našli silu a nejakou formou odpustili svojim rodičom alebo tým, ktorí ich zranili, žijú úplné iné životy. Tí, ktorí však odpustiť nechcú alebo nevedia, väčšinou opakujú chyby svojich rodičov. Pochopili sme, že je to ústredná téma nielen pre tieto deti, ale aj pre každého z nás, aby sme dokázali žiť plnohodnotný život," hovorí Mikloško.

„Preto sme sa ako Spoločnosť Úsmev ako dar a Lamačské chvály rozhodli začať s pravidelnými mesačnými chválovými live streamami pod názvom „ Nie 7 ale 77x „, ktoré sa venujú špeciálne odpusteniu. Sú plné svedectiev o odpustení, povzbudivých príbehov a príspevkov od duchovných autorít (arcibiskupi Stanislav Zvolenský a Cyril Vasiľ, biskupi Jozef Halko, Milan Ľach, evanjlický biskup P.Mihoč a ďalší) či známych osobností /A. Banášová, I.Malachovská, R.Pomajbo, S.Martausová, R.Opatovský, J.Bača, K.Brychtová.../ ale hlavne modlitieb a chvál.

Bratislava, stream, odpustenie

TK KBS informoval Jozef Mikloško

( TK KBS, jmi, ml; pz ) 20210126026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]