[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 17. 06. 2021   Meniny má Adolf       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nových docentov získa Bohoslovecká fakulta vďaka online habilitáciám 
P:3, 25. 01. 2021 16:25, DOM

Bratislava 25. januára (TK KBS) Rímskokatolícka cyrilometodská bohoslovecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave získa nových docentov. Vďaka zmene legislatívy, ktorá umožnila, aby sa niektoré z procesov, bez ktorých vysoké školy nemôžu existovať, mohli preniesť do virtuálneho priestoru, uskutočnila za posledné mesiace štyri online habilitácie. 

 

„Prvá sa konala ešte v novembri, ďalšie tri tento mesiac. Najbližšia je naplánovaná na štvrtok tohto týždňa. Za posledných rok ich bolo celkovo šesť, keďže k online habilitáciám ešte môžeme pridať dve prezenčné," informoval TK KBS Vladimír Thurzo, dekan Bohosloveckej fakulty v Bratislave. 

 

Na poslednej online habilitácii svoju habilitačnú prednášku a habilitačnú prácu prezentovali SSD. Blažej Štrba a ThLic. Marián Gavenda. „Obaja sú nielen dlhoročnými prednášajúcimi na fakulte, ale aj dobre známi v cirkevnom prostredí na Slovensku. Doktorovi Blažejovi Štrbovi, ktorý každoročne alternuje prednáškové obdobie medzi Slovenskom a Jeruzalemom, sa len pár dní dozadu dostalo vyznačenia, keď bol menovaný za člena Pápežskej biblickej komisie," hovorí TK KBS Thurzo. 

 

Biblista Štrba sa vo svojej prednáške s názvom Textová a teologická problematika súvisiaca s dialógom medzi Mojžišom a Jozuem v Nm 11,26-29 a v habilitačnej práci na tému Jozue v Knihe Exodus, exegetický výskum literárnej postavy, zameral na postavu Jozueho, ktorej sa dlhodobo venuje. Z jeho úst odzneli veľmi zaujímavé a niektoré úplne nové pohľady na veľkú postavu vodcu starozákonného ľudu Izraela. Pre záujemcov o Božie slovo boli nielen nové poznatky, ale aj habiltantov bezprostredný a pútavý štýl prednesu určite obohatením.

 

Habilitant Marián Gavenda sa dlhodobo venuje spojeniu spirituality a práce v médiách. Jeho prednáška s názvom Mediálne závislosti, výzva pre Cirkev a habilitačná práca na tému Masmediálna spiritualita. Marián Gavenda týmto prepojením médií a spirituality, ako to bolo vyzdvihnuté aj v rámci diskusie, razí cestu novému vednému odboru, ktorému sa dlhodobo venuje a má v ňom bohatú publikačnú činnosť. Gavendova práca na tomto poli je dôkazom životaschopnosti Cirkvi, ktorá sa vie presadiť aj v oblastiach ktoré sú nové a mimoriadne rýchlo a dynamicky sa rozvíjajúce.( TK KBS, vth, ml; pz ) 20210125037   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]