[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 20. 06. 2021   Meniny má Valéria       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kresťanskí podnikatelia sa duchovne spojili na svätej omši Rádia LUMEN
P:3, 25. 01. 2021 11:18, DOM

Bratislava 25. januára (TK KBS/Rádio LUMEN) Združenie kresťanských podnikateľov a manažérov Slovenska slávi každoročne spomienku na svojho patróna svätého Jána Almužníka. Bol biskupom kresťanského staroveku a vynikal schopnosťou deliť sa s chudobnými. Jeho relikvia sa nachádza v Katedrále svätého Martina v Bratislave.

Práve v tomto chráme sa zvyknú každoročne, v deň jeho spomienky, stretávať kresťanskí podnikatelia a manažéri spolu s arcibiskupom Stanislavom Zvolenským a biskupom Jozefom Haľkom. Keďže to tento rok nebolo možné, spojili sa aspoň duchovne počas dnešnej rannej svätej omše v priamom prenose Rádia LUMEN.

Pravidelnými stretnutiami na začiatku roka a účasťou na svätej omši si kresťanskí podnikatelia pripomínajú príklad svätého Jána Almužníka. Inšpirujú sa jeho službou ľuďom a snahou o rozvíjanie dobra.

"Je to aj príležitosť uctiť si jeho pamiatku a povzbudiť kresťanských podnikateľov na Slovensku, aby v príklade svätého Jána Almužníka hľadali zmysel dobročinnosti a solidarity s núdznymi," hovorí prezident Združenia kresťanských podnikateľov a manažérov Pavol Faktor.

Potrebu prosiť o Božie požehnanie do podnikania vníma združenie osobitne v dobe pandémie. Pavol Faktor hovorí, že bez Božej milosti je ich snaženie márne: "Väčšina sektorov hospodárstva a podnikania samo osebe v súčasnosti prežíva mimoriadne náročnú dobu. Ale viera nám dáva nádej, že ťažkosti sa pominú a budeme môcť opäť pokojne sa podieľať na budovaní spoločného dobra."

Prezident združenia ďalej vyznáva, že s prosbami o nebeskú pomoc je spätý celý jeho podnikateľský život. "Každé ráno prosím o silu pre nový deň, aj osvietenie rozumu, aby mi Pán ukázal cestu a dal mi silu byť vytrvalý. Ale osobitne v pandémii si už nevyprosujem viac sily, ale sa viac odovzdávam, ako ty chceš, Pane."

Pavol Faktor uzavrel, že viera dáva kresťanským podnikateľom a manažérom aj nádej a pokoru. Vďaka nej nachádzajú rovnováhu sami so sebou, prispieva tiež k harmónii v rodine či práci a motivuje ich podeliť sa o zisk.

-

Zdroj: Rádio LUMEN / Ján Heriban

( TK KBS, rlu, jhe, ml; pz ) 20210125029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]