[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 20. 06. 2021   Meniny má Valéria       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Novým riaditeľom Nemocnice Milosrdných bratov sa stal Mário Mikloši
P:3, 25. 01. 2021 10:41, DOM

Bratislava 25. januára (TK KBS/Rádio LUMEN) Nemocnica Milosrdných bratov v Bratislave, ktorá stojí v centre mesta už viac ako 350 rokov, má nové vedenie. V týchto dňoch pandémie preberá štafetu jej riadenia po Michalovi Tinákovi Mário Mikloši. Andrea Eliášová z Rádia LUMEN v rozhovore zisťovala, čo to znamená pre toto cirkevné zariadenie v praxi.

"Samozrejme, situácia v súčasnej dobe je ďaleko, ďaleko náročnejšia, ako za normálnych okolností, ale je pevne verím, že aj s bývalým pádom riaditeľom, doktorom Tinákom, s ktorým sme sa dohodli na veľmi úzkej spolupráci, najmä v období preberania nemocnice, to zvládneme spolu s našimi zamestnancami," uviedol riaditeľ Mikloši.

- Čo vy sám v tejto pozícii považujete za kľúčové v najbližšom období?

"Personál. Teraz, keď vidíte, koľko zdravotníkov je v karanténnom opatrení, proste musíme mať a dodržiavať režim epidemiologických opatrení, chrániť aj svojich pacientov, ktorí sú v nemocnici, pretože poskytovanie neodkladnej zdravotnej starostlivosti nie je prerušené, máme aj onkologické oddelenie, chirurgické oddelenie, ARO, sú tu určité dohody aj s ministerstvom zdravotníctva na prevzatí niektorých COVID pozitívnych pacientov alebo prevzatí pacientov z iných nemocníc."

- A kde vidíte, možno v tom zdravotníckom systéme v súčasnosti na Slovensku zástoj práve Nemocnice Milosrdných bratov, ako cirkevného zariadenia?

"Cirkevné zariadenie je špecifické s tým, že sa tu poskytuje nielen liečenie toho fyzična, ale aj tá duchovná útecha. A ja si myslím, že v tejto ťažkej dobe, Nemocnica Milosrdných bratov má bohaté skúsenosti s tým, by som povedal staraním sa o dušu chorého, ktorý potrebuje častokrát vľúdne slovo, ktoré mu ďaleko viacej pomôže, ako nejaké siahodlhé vyšetrenia a tak ďalej. Čiže treba komunikovať s tými ľuďmi a to je tá podstata."

- Čo vás čaká v tých najbližších dňoch tak z praktického hľadiska?

"Musím sa ja zoznámiť s nemocnicou, to znamená, aj s personálom, s oddelením, popozerám si zmluvy s poisťovňami."

-

Zdroj: Rádio LUMEN / Andrea Eliášová

( TK KBS, rlu, ae; pz ) 20210125027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]