[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 20. 06. 2021   Meniny má Valéria       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Príbeh nádeje z vianočnej výzvy katolíckej charity má šťastný koniec
P:3, 21. 01. 2021 12:27, DOM

Bratislava 21. januára (TK KBS) Tieto Vianoce nehoreli sviečky len na adventných vencoch. Plamienok ako symbol nádeje zapaľovali podporovatelia pre tisícky núdznych prostredníctvom vianočnej kampane Slovenskej katolíckej charity Nenechajme nádej vyhasnúť. Aj vďaka nim môže Charita pokračovať v práci a pomoci 24-tisícom ľudí ročne.

„Jarka, ktorej pred príchodom do charity nedávali nádej na život, Zuzana, ktorá v úteku od agresívneho partnera spolu s 5 deťmi našla útočisko v zariadení Charity, Miroslav, ktorý žil 13 rokov na ulici, kým sme ho nenašli. Pomohli sme mu opäť na nohy a dnes má svoj vlastný domov. Vianočná kampaň žiadala o pomoc pre tisícky núdznych, ako aj zariadenia, v ktorých získavajú nádej na lepší život. Ich príbehy sú živým svedectvom, že pomoc Charity má obrovský zmysel a že i malý príspevok v cene zápalky môže mať nakoniec význam zachráneného ľudského života," informovala charita.

Vďaka darom môže Charita pomáhať naďalej

Slovenská katolícka charita je na Slovensku najväčším neverejným poskytovateľom sociálnych služieb v neziskovom sektore. Spravuje približne 300 služieb a zariadení, v ktorých poskytuje pomoc každoročne 24-tisícom núdznych vo všetkých regiónoch Slovenska. Pretrvávajúca pandémia však ohrozila aj služby Charity. Na konci roka tak povstávalo riziko, že rok 2020 sa do pamäti zapíše nielen ako rok strachu o našich najzraniteľnejších, ale i rok ukončenia niekoľkých zo zariadení a straty náhradného domova pre desiatky núdznych.

Za možnosť pokračovať v pomoci dnes ďakuje charita 575 darcom, ktorí jej volanie vypočuli a spolu darovali 28 000 eur. Sumu doplnila spoločnosť ZSE darom vo výške 40 000 eur, pôvodne určených na vianočnú večeru pre svojich zamestnancov. ZSE aj ostatným, ktorí nemohli prispieť finančne, no podporili nás zdieľaním vianočnej výzvy, patria slová vďaky generálneho sekretára Slovenskej katolíckej charity Ericha Hulmana: „Už dávno nebola potreba nádeje taká veľká ako v dnešných časoch pandémie. Chcem preto vysloviť úprimné ´Pán Boh odmeň´ všetkým priateľom Charity, ktorí svojou podporou kampane znovu zažali svetlo nádeje v mnohých srdciach.“

Dary z kampane Nenechajme nádej vyhasnúť budú rovným dielom prerozdelené medzi Slovenskú katolícku charitu a 10 diecéznych a arcidiecéznych charít. Následne budú použité na charitnú činnosť, pomoc ľuďom v núdzi a zabezpečia pokračovanie prevádzky charitných zariadení po celom Slovensku, čím sa pripoja k záchrane a skvalitneniu mnohých životov, ktoré poznačila chudoba, choroba, osamelosť alebo predsudky. „Staráme sa, aby sa trpiacim a chorým žilo lepšie a dôstojnejšie a vďaka darom z vianočnej kampane tak môžeme robiť aj naďalej. Ďakujeme," dodala charita.

( TK KBS, mmo, ml; pz ) 20210121016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]